Булінг – явище, яке, на жаль, увійшло в наше життя. Дуже часто ми спостерігаємо з екранів телевізорів або зустрічаємо інформацію в соціальних мережах про прояви булінгу в школах, і навіть, в дитячих садочках. З метою попередження та протидії випадків булінгу у закладі пройшов Тиждень протидії булінгу під хештегом: Разом Проти Булінгу.
Творчо і креативно підійшли всі учасники освітнього процесу до організації та проведення заходів.
Упродовж всього тижня у школі відбулися цікаві та дієві заходи інформування всіх учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу. Для його попередження та протидію відбулися зустрічі учнів 8 та 10 класів з капітаном поліції сектору ювенальної превенції Незгодою О.В., яка познайомила учнів та педагогів зі змінами постановки на облік та умовами дотримання протиепідемічних норм під час карантину.
Класні керівники провели тематичні години класного керівника: зустріч у дружньому колі «А дружити треба вміти» (1-А,Б), виховна година з елементами тренінгу "STOP – булінг" (8-А), виховна година «Скажи разом з нами НІ булінгу» (3-А,Б), година відвертого спілкування «Не допускай проявів булінгу над собою. Допоможи другу» (7-Б), бесіда-застереження «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання» (4-Б), інформаційне заняття «Булінг. Як розпізнати та що робити?» (7-А), інформаційна хвилинка для учнів та батьків «Світ дитини без насильства» (5-А,Б), анкетування "Цькування в школі» (6-А), бесіда з елементами тренінгу «Як протистояти тиску та відстоювати власну позицію» (6-Б), перегляд мультфільмів на запобігання і протидію булінгу та насильства з коментуванням «Жив собі чорний кіт», «Курка, яка несла всяку всячину» (9-А), розмова в колі «Булінг – за чи проти?» (10), дискусія «Кібербулінг» (11).
Крім того, для учнів 1-4 класів педагогом-організатором Кальчук Н.В. організовано майстер-клас «Павутинка дружби» по виготовленню долоньок з мирилками. У результаті отримали "Павутинку", яка символізує дружні стосунки між однокласниками та однолітками.
А учні 10 класу підготували та розповсюдили буклет «Зупинимо булінг разом!» для учнів 5-6 класів та познайомили з інформацією постера «СтопБулінг» від Міністерства юстиції учнів 7-11 класів. Упродовж тижня учні школи мали змогу переглянути та обговорити освітній серіал “Кібербулінг для підлітків» від Міністерства цифрової трансформації у партнерстві з ЮНІСЕФ, який транслювали на перервах у коридорі школи.
Всі ці заходи спрямовані на зародження в суспільстві небайдужості до проблеми. На завершення Тижня практичним психологом Примак-Моргус О.В. проведено діагностику стану психологічного клімату класів школи.
Варто пам’ятати, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу. Вирішальна роль у боротьбі з булінгом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків (осіб, що їх замінюють), представників поліції та громадських організацій.