четвер, 21 листопада 2024 р.

ОДИНАДЦЯТЬ РОКІВ ПОСТУПУ І 1000 ДНІВ НЕЗЛАМНОСТІ

    Одинадцять років, із часів майдану, Революції Гідності, українці в поступі боротьби. А з 24 лютого 2022 року - вже тисяча днів і ночей мирне небо нам лише сниться … За ці одинадцять років українська нація стала соборною, міцною, єдиною. А тисяча останніх днів - непримиренної боротьби, страшної війни – загартували наш народ.
    21 листопада у Костопільській гімназії №2 відбулося віче з інсценізацією, приурочене Дню Гідності та Свободи. Ведучі заходу звернулись до молодих, небайдужих патріотів, які цінують усе українське, нагадавши події, що стали для України історичними.




    Учні 6-7 класів створили відеофлешмоб «1000 днів незламності», доводячи, що українці-нація нескорених.
    Для першокласників класний керівник Алла Козьмін провела інформаційну хвилинку «Наш дух не зламати, свободу не вбити» із переглядом відеоролика “День Гідності та Свободи”, який допоміг найменшим школярам краще зрозуміти ті складні, але героїчні дні Революції Гідності. Разом із асистентом учителя Ольгою Бочкарьовою учні складали пазли та виготовили плакат «Україна – країна Гідності та Свободи».
    У 2 класі (класний керівник Ковтун І.А.) організовано інформаційну перерву           «Народжені бути вільними» під час якої відбувся парад думок «Гідність та свобода» й створено портрет патріота України.



    До пам'ятної дати в бібліотеці організовано книжковий калейдоскоп "Події, що змінили Україну", де представлені видання про основні події двох Революцій: Помаранчевої революції та Євромайдану. Здобувачі освіти мали змогу дізнатися про мужність та відвагу учасників Майдану, якою ціною виборювалася свобода та незалежність нашої держави.


   

середа, 20 листопада 2024 р.

Чуєш, Тарасе, МИ - боремося!!!

    Учнівсько-вчительський колектив гімназії №2 вітає учня 8 класу Тиманчука Артема та його наставника Наталію Фесюк з перемогою у XXII Обласному літературному конкурсі "Перло многоцінне 2024" Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка у номінації "Публіцистика".
        Артем - хлопчик, який переїхав з Маріуполя і, як ніхто, відчув біль за своє місто, за Україну та передав свої думки, емоції, почуття, запевнивши теперішнє і майбутнє покоління "І ми боремося. Чуєш, Тарасе, МИ - боремося!" у Листі до Шевченка, який буде надрукований в літературному альманасі "Проріст"





Будь здоровим заради миру

    20 листопада відбувся відкритий чемпіонат Костопільської територіальної громади з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2011-2012 р.н. та 2013 і молодших. Основною метою змагань стала популяризація легкої атлетики, мотивація учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом.
    Гімназію на змаганнях представляли 20 учасників, які вибороли у своїх вікових категоріях такі місця:
      Метання м'яча:
            🥉І місце - Полюхович Софія, учениця 6-Б класу;
            🥉ІІ місце - Радзівіл Анна, учениця 6-Б класу; 

       Біг 30 м:
             🥉ІІ місце - Лисенко Софія, учениця 7-А класу;

       Біг 300 м:
            🥉І місце - Дітлашок Дарина, учениця 5-Б класу;
            🥉ІІ місце - Лубчук Максим, учень 7-А класу;
            🥉ІІІ місце - Цимбалюк Назар, учень 6-Б класу;
            🥉ІІІ місце - Мельничук Марія, учениця 6-А класу;

     ✍ Біг 500 м:
            🥉І місце - Дітлашок Дарина, учениця 5-Б класу;

    Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами та медалями.
    Дякуємо організаторам змагань та Збройним Силам України.










неділя, 17 листопада 2024 р.

Кольоровий тиждень здоров’я

Пробіжу по райдузі, по усіх доріжках…

    Упродовж тижня учні та вчителі Костопільської гімназії №2 здійснили подорож у кольорову країну здоров’я.
    Першого, зеленого, дня учні дотримались дрес-коду - зелений одяг та принесли в гімназію зелений фрукт або овоч. Діти створювали аплікацію "Моя тарілка здорового харчування" та робили оригінальні фото з фоторамкою "День здорового харчування".

    
Наступним був синій день. Крім завдання одягнути блакитний одяг, діти мали принести в заклад освіти пляшку води і випити її протягом дня. Також вони мали змогу сфотографуватися з оригінальною фоторамкою "П'ємо багато ми води, ростемо здоровими дітьми".
    "Шкідливим звичкам кажемо: "Ні!"- під таким гаслом пройшов червоний день. Учні отримали червоні долоньки з написом "ні". На білій частині гімназисти записували всі шкідливі звички, які вони знають, а потім обіцяли що вони їм завжди казатимуть "ні" і прикріплювали до плакату.
    А ще цього дня у світі відзначався Всесвітній день доброти. Учні 5-А класу (кл. кер. Кедрук С. М.) з’ясовували, з якими діями у них асоціюється слово доброта, як можна її проявляти щоденно і чи важко творити добро. Діти підбирали синоніми та антоніми до цього слова, а також пригадували і шукали продовження до поданих прислів’їв, з’єднавши частинки пазлів та розшифровуючи анаграми, потім уклали правила доброти, зібрали валізу добрих справ класу та взяли участь у меседжі "Візьми комплімент та передай іншому". 
    На годині спілкування у 5-Б класі Олійник А.В. розповіла про історію виникнення свята; використовуючи філворд, учні знаходили «Добрі слова»; на пелюстках «Квітки добра» писали що для них є «доброта». Для п’ятикласників цікавим був той факт, що спеціально для цього дня французький художник Орель створив символ – відкрите серце, яке свідчить про те, що якщо всі люди будуть мати добрі серця, то наша планета буде квітучою, на ній пануватиме мир і добро. Окрім того, діти дізналися, що у 2009 році Україна теж долучилася до святкування Дня Доброти, а в 2014 році у Харкові звели місто Доброти. Правила, за якими живуть люди в цьому містечку, загальні для всіх – бо це правила ДОБРОТИ. Із цікавістю діти складали прислів’я-пазли про добро. На завершення години спілкування п’ятикласники наповнили «Баночку емоцій» зафарбованими сердечками тими кольорами, що відповідали їхньому настрою. 
    День доброти у 6-А класі розпочався з бесіди про історію дружби людини та тварини. Класний керівник Фесюк Н.Є. запропонувала учням пограти у гру "Логічний ланцюжок" та виконати вправу "Чарівна паличка"; шестикласники згадували та записували прислів'я про доброту. Напередодні діти отримали завдання зробити 5 добрих справ і поділитися розповідями про них з однокласниками, за що отримали медальки-подяки "За добрі справи".


    Жовтого дня учні працювали з аркушем "Що мене заряджає позитивними емоціями? Що мене засмучує?", виготовляли "Лампочку настрою".
    Білий день був присвячений улюбленим видам спорту.
    За цей тиждень ми переконалися, що кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися.




вівторок, 5 листопада 2024 р.

Осінні мандрівки

    Гуртувати учнівський колектив, виховувати любов до рідного краю допомагають спільні поїздки, екскурсії. Під час осінніх канікул учні 5-А класу (класний керівник Кедрук С.М.) весело провели час у дитячому розважальному центрі Sky UP у м. Рівне. Мегакруті лабіринти ,гірки, басейн з кульками та вулканом, зала ігрових автоматів, мотузковий парк slackline, поролонова яма та найбільша батутна арена для веселих стрибків подарували дітям назабутні емоції та радісний настрій. Хлопці експериментували зі стрибками та отримали суперзадоволення від перебування на атракціоні. А кулінарний майстер-клас з виготовлення піци дозволив кожному відчути себе справжнім шеф-кухарем. Піца, приготована власноруч, була надзвичайно смачною, запашною і поживною.

    Учні 5-Б класу разом із класним керівником Олійник А.В. здійснили мандрівку на Волинь. П’ятикласники відвідали єдиний у Західній Україні музей військової техніки. Понад 1000 експонатів військової техніки (з них 38 – авіація!), засобів зв’язку військових, військова форма, бойові знамена та багато іншого з цікавістю розглядали учні. Із захватом діти відвідали і Луцький замок, який ще називають «Замком Любарта». Учні мали змогу піднятися на вежу та поглянути на краєвиди Луцька, які розкинулися навколо. На території замку помилувалися унікальною колекцією дзвонів різних епох, простежили історію книгодрукування в Україні, роздивилися залишки стародавньої церкви і навіть побачили вхід до в’язниці, у якій за часів Речі Посполитої тримали «неслухняних» шляхтичів. Діти мали змогу спуститися у підземелля кафедрального костелу Святих Апостолів Петра і Павла, адже костел – одне з найбільш таємничих місць у Луцьку. Учні дізналися, що цей храм був складовою частиною оборонної системи Луцька, під його стінами ховаються цілих три підземні поверхи. Свого часу вони давали можливість безпечно пережити будь-які напади ворогів. Цікава розповідь екскурсовода дозволила учням оцінити красу та велич коридорів-галерей, пройнятися історією 400-літнього підземелля та збагатити свої знання з історії.








Дякуємо ЗСУ за можливість подорожувати в такий непростий час та можливість показати дітям красу нашої держави!

неділя, 27 жовтня 2024 р.

Єдина мова – нація єдина

    Першим до нас приходить слово… З колисковою материнською піснею. Тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили, розливається могутньою рікою. А складовою словесності є слово. 27 жовтня відзначається День української писемності та мови, який є важливою подією в культурному житті України. Свято спрямоване на усвідомлення важливості української мови як основи національної самобутності. До відзначення цього Дня традиційно долучились і наші ліцеїсти. Напередодні свята в стінах альма-матер проводились різноманітні заходи, в яких активну участь брали учні, вчителі української мови та літератури.
    У 5-А класі (кл. керівник Кедрук С. М.) відбулася мовна вікторина "Подорож океаном рідної мови". Виконуючи розминку "Мовне асорті", діти повправлялись у знанні української граматики, а у конкурсі"Первісне письмо" розшифровували послання від мудрих предків. Весело було, коли учні змагалися у вимові скоромовок, демонструючи свою артикуляцію.
    Учні 9-Б класу під час уроку української мови (учитель Кедрук С. М.) вивчаючи складне речення, складали пазли-вислови відомих письменників та коментували їх зміст. Діти проявили свою кмітливість, спостережливість, любов до українського слова, рідного краю.
    Година спілкування "Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла" була проведена напередодні Дня української писемності та мови у 6-А класі (кл. керівник Фесюк Н.Є.). Шестикласники дискутували про роль української мови в житті народу. Учні також грали у мовознавчу гру за допомогою кубика Блума; власноруч виготовляли буклети "Мовні цікавинки", а на завершення отримали у подарунок браслети " Моє серце б'ється українською". Під керівництвом учителя української мови та літератури Фесюк Н.Є. учні 6-А та 6-Б класів виготовили мовну карту України, заповнивши її сердечками, наповненими любов'ю до рідної мови.






    У 7- Б класі учителем української мови та літератури Симонець Н.В. було проведено мовознавчу гру "Колесо удачі», де діти зокрема дізналися багато цікавої інформації про історію свята та позмагалися в шести конкурсах: "Мовні протилежності", "Фразеологічна палітра", " "Мудрість у слові" та ін. Семикласники розгадували мовні шаради, тренували пам'ять у конкурсі "Меморі", шукали підтвердження чи спростування наданим фактам.




    Учні та учениці весело і з користю попрацювали на нетрадиційному уроці, випробувавши свої мовні знання, навички, кмітливість та творчість.
    Учні та вчителі гімназії долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності-2024, адже усвідомлюють, що це не лише про грамотне письмо, а й про долученість до спільноти українців по всьому світові, усвідомлення своєї ідентичності з українським народом, з Україною.




    Хочемо побажати усім безмежної любові до нашого дивовижного слова, яким користувалися відомі на увесь світ поети та письменники. Бажаємо вам завжди бути грамотними та шанувати здобутки видатних українських літераторів.