четвер, 30 травня 2024 р.

Попереджений, означає захищений!

    У сучасних умовах проблемою державної та суспільної значущості стає забезпечення безпеки життєдіяльності населення, збереження го­ловної цінності - її громадян, їхнього здоров’я і життя. Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 30 травня у Костопільському ліцеї №2 відбувся День цивільного захисту.

    З метою тренування навичок швидкої та організованої евакуації, цьогоріч була створена ситуація умовної пожежі у їдальні закладу, з чим усі учасники освітнього процесу успішно справилися.
    У рамках Дня цивільного захисту відпрацьовано дії за сигналом (Увага всім! Пожежа!), користування засобами колективного та індивідуального захисту, евакуація із приміщення у випадку надзвичайної ситуації (пожежі). Класними керівниками 1-11 класів проведено години класного керівника з тематики цивільного захисту «Щоб вберегтися від біди, обережним будь завжди» «Екологічна і техногенна ситуація в Україні», «Діяльність ДСНС України», «Небезпечні знахідки», «Обережно: пожежа!», на які були запрошені сестра медична Кравчук І.М., вчитель основ здоров’я Луцов’ят Ф.В.

    Під керівництвом командира ІІІ ОП УДА «Волинь» та ГО «ВПК «Юний доброволець», за участі інструкторів та волонтерів проведено навчально-польові збори. Учні 9,11 класів вчились стріляти, розбирати і складати автомат, надавали першу домедичну допомогу в бойових умовах, здобували навички поводження зі зброєю, вибухонебезпечними предметами.





    Для учнів 1-5 класів проведено навчальні екскурсії у 19 ДПРЧ 7 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Рівненській області, в ході якої молодші школярі ознайомилися із роботою пожежників.





    Учні 7-8 класів на базі медичного коледжу відвідали практичні заняття з надання першої долікарської допомоги.
    Протягом усього дня панувала бойова атмосфера, стояв у повітрі аромат кулішу, який готувався на природі та, навіть, не завадила погода.



    На завершення Дня цивільного захисту проведено лінійку, на якій підведено підсумки Дня ЦЗ, вручено подарунки учасникам та подяки організаторам.

    Учні та педагогічний колектив ліцею удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя.

Якісне харчування - запорука здорового покоління

Завершуючи навчальний рік, висловлюємо подяку приватному підприємцю Наталії Фурман за організацію гарячого харчування у Костопільському ліцеї №2 (відео дивися нижче).




середа, 29 травня 2024 р.

Подорожуємо Україною - перлини Закарпаття

Подорожі вчать більше, ніж будь-що інше. 
Іноді один день, проведений в інших місцях, 
дає більше, ніж десять років життя вдома. 
Анатоль Франс

 На завершення навчання учні 11-х класів за підтримки батьків та разом із класними керівниками Олійник А.В. і Кедрук С.М. мали змогу подорожувати Закарпаттям та вкотре помилуватися гарними краєвидами. В перший день ми відвідали Львів та Тустань.
   Львів - це місце, куди хочеться повертатися знову і знову, місто якого не буває забагато. Наступною зупинкою була скельна фортеця "Тустань". 
   Тустань - фортифікаційний комплекс на скелях, який був заснований у ІХ ст. племенами білих хорватів як оборонний та митний пункт. Повз Тустань проходив Соляний шлях, яким перевозили сіль з Галичини до країн Центральної Європи. Пізніше місто-фортеця стало прикордонним та митним центром між Галицько-Волинським князівством та Угорщиною.







    Наступний сонячний день розпочався із купання в Косино.
  Саме тут знаходиться один із найбільш популярних закарпатських курортів — термальні води Косино. Разом з тим відчули ефект цілющих властивостей підземних вод у семи різних басейнах з термальними та прісними водами. Також побували в унікальних саунах: лисяча нора, крижана, хамам, евкаліптова, римська, трав'яна.
Далі відвідали замок на річці - Ужгородський замок.
  Замок є найдавнішою і найціннішою історико-архітектурною спорудою міста. Від назви замку Унгвар найменувалося й місто (на початку XX ст. назва змінена на слов'янське Ужгород).
 Ресторан "Деца у нотаря" поєднав регіональні етнографічні особливості з авторським гумором і іронією в усьому: в екстер’єрі, інтер’єрах навіть службових приміщень, у великому меню, власних сувенірах, супутньої поліграфії …
Кредо ресторану: за столом годуємо, поза столом дивуємо!
   На завершення дня мали змогу смакували смачним шашликом, приготованим з допомогою водія-перевізника-екскурсовода.





    Не менш насиченим був третій день відпочинку. Милування краєвидами Карпат на Воловецькому перевалі, катання на джипах та канатно-крісельній дорозі, водоспад Шипіт залишили незабутні враження та приємні емоції. Як нам було радісно подорожувати рідною Україною, насолоджуватись її красою, пізнавати нове! Втомлені, радісні та щасливі ми повернулись із поїздки.
    Дякуємо ЗСУ за захист та можливість подорожувати!!!






вівторок, 28 травня 2024 р.

Юний дослідник

Успіх - це не підсумок мрій, а підсумок творчої праці.
Сергій Жадан
    Вітаємо Пилипів Римму, ученицю 5 класу та її наставника Людмилу Пшенко із здобутою перемогою (ІІ місце) у Всеукраїнському конкурсі дослідницько-експерементальних робіт з природознавства «Юний дослідник», який проходив очно 21-23.05. у м. Києві.
    Конкурс проходив за сприянням Міністерства освіти і науки України спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді у 3 етапи за п’ятьма секціями: «Я і природа», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я» та «Народознавство та краєзнавство».
    З понад 273 дослідницько-експериментальних робіт на фінал було відібрано 122 роботи. І саме наші учасниці отримали ІІ місце.
    Вітаємо Вас!!! Знаючи,як важко було готуватися і захищатися упродовж усіх етапів, ви впевнено і наполегливо йшли до перемоги. Ви молодці!!! Ми гордимося, що маємо таких учнів та колег!!!


четвер, 16 травня 2024 р.

Вишиваємо Перемогу

    Вишиванка – символ приналежності до роду та нації, ознака українськості, яка вирізняє українця у багатомірному, багато вбраному глобалізованому світі, це наш етнічний бренд. Цьогоріч у Міжнародний день вишиванки учні та учителі ліцею взяли участь у Національній Руханці у вишиванках «Дякуємо ЗСУ».
    



    На уроках інформатики у 6-их та 9-их класах (учителі Лук'яненко Б.А., Олійник А.В.) учні за допомогою вивчених програм малювали вишиті орнаменти власного імені, які зробили у програмі "Текстова вишивка". Крім того, Божена Анатоліївна запропонувала і вчителям створити такі орнаменти.