неділя, 24 листопада 2024 р.
субота, 23 листопада 2024 р.
Голодомор – біль душі і пам’ять серця
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання поваги до історичного минулого та збереження державних традицій, в Костопільській гімназії №2 було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.
Учні 1 класу (класний керівник Козьмін А.В., асистент учителя Бочкарьова О.В.) виготовили імпровізовані свічечки скорботи і розмістили їх на вікнах у класній кімнаті.
У другому класі проведно усний журнал «Віночок пам'яті жертвам голодомору». Діти, разом з класним керівником Ковтун І. А., перегорнувши трагічні сторінки нашої історії, більше дізналися про страшне минуле українського народу та виготовили свічку, вогники якої символізують пам'ять про тих хто загинув у ці роки.
Учні 3 класу (класний керівник Перебенесюк Н.С.) розкрили причини та наслідки одного з найбільших злочинів сталінського режиму проти українського народу; вшанували хвилиною мовчання жертв голодомору і створили мапу пам'яті "Пам'ятаємо-шануємо".
У 4 класі (класний керівник Давидчук Т.Ф., асистент вчителя Романчук Ю.Ю.) під час інформаційної хвилинки "Тернистий шлях до свободи", гімназисти дізналися про надзвичайно важкий іспит, коли українці постали на захист демократичних цінностей прав і свобод громадян України. Вшанували і тих, хто сьогодні гідно, стійко та хоробро виборює майбутнє України. А створюючи патріотичне панно "Ми - вільні!", четвертокласники висловлювали думки про те, як стати гідними громадянами своєї держави.
Учні 5-Б класу разом із класним керівником Олійник А.В. записали відеозвернення "Запалимо свічку пам'яті", вшановуючи пам'ять жертв Голодомору
Учні 7-А класу разом з класним керівником Бочкарьовою О.В. переглянули документальний фільм ,"Голодний дух" та створили свічку пам'яті.
До Дня пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці підготовлено виставку-пам'ять «Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам'ятаємо завжди...», де представлені твори, що зображують жахливу історичну правду 1932-1933 років.🌾🌾🌾
23 листопада запрошуємо кожну українську сім'ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».
четвер, 21 листопада 2024 р.
Одинадцять років поступу і 1000 днів незламності
Одинадцять років, із часів майдану, Революції Гідності, українці в поступі боротьби. А з 24 лютого 2022 року - вже тисяча днів і ночей мирне небо нам лише сниться … За ці одинадцять років українська нація стала соборною, міцною, єдиною. А тисяча останніх днів - непримиренної боротьби, страшної війни – загартували наш народ.
21 листопада у Костопільській гімназії №2 відбулося віче з інсценізацією, приурочене Дню Гідності та Свободи. Ведучі заходу звернулись до молодих, небайдужих патріотів, які цінують усе українське, нагадавши події, що стали для України історичними.
Учні 6-7 класів створили відеофлешмоб «1000 днів незламності», доводячи, що українці-нація нескорених.
Для першокласників класний керівник Алла Козьмін провела інформаційну хвилинку «Наш дух не зламати, свободу не вбити» із переглядом відеоролика “День Гідності та Свободи”, який допоміг найменшим школярам краще зрозуміти ті складні, але героїчні дні Революції Гідності. Разом із асистентом учителя Ольгою Бочкарьовою учні складали пазли та виготовили плакат «Україна – країна Гідності та Свободи».
У 2 класі (класний керівник Ковтун І.А.) організовано інформаційну перерву «Народжені бути вільними» під час якої відбувся парад думок «Гідність та свобода» й створено портрет патріота України.
У 4 класі (класний керівник Давидчук Т.Ф., асистент вчителя Романчук Ю.Ю.) під час інформаційної хвилинки "Тернистий шлях до свободи", гімназисти дізналися про надзвичайно важкий іспит, коли українці постали на захист демократичних цінностей прав і свобод громадян України. Вшанували і тих, хто сьогодні гідно, стійко та хоробро виборює майбутнє України. А створюючи патріотичне панно "Ми - вільні!", четвертокласники висловлювали думки про те, як стати гідними громадянами своєї держави.
До пам'ятної дати в бібліотеці організовано книжковий калейдоскоп "Події, що змінили Україну", де представлені видання про основні події двох Революцій: Помаранчевої революції та Євромайдану. Здобувачі освіти мали змогу дізнатися про мужність та відвагу учасників Майдану, якою ціною виборювалася свобода та незалежність нашої держави.
середа, 20 листопада 2024 р.
Чуєш, Тарасе, МИ - боремося!!!
Учнівсько-вчительський колектив гімназії №2 вітає учня 8 класу Тиманчука Артема та його наставника Наталію Фесюк з перемогою у XXII Обласному літературному конкурсі "Перло многоцінне 2024" Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка у номінації "Публіцистика".
Артем - хлопчик, який переїхав з Маріуполя і, як ніхто, відчув біль за своє місто, за Україну та передав свої думки, емоції, почуття, запевнивши теперішнє і майбутнє покоління "І ми боремося. Чуєш, Тарасе, МИ - боремося!" у Листі до Шевченка, який буде надрукований в літературному альманасі "Проріст"
Будь здоровим заради миру
20 листопада відбувся відкритий чемпіонат Костопільської територіальної громади з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2011-2012 р.н. та 2013 і молодших. Основною метою змагань стала популяризація легкої атлетики, мотивація учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом.
Гімназію на змаганнях представляли 20 учасників, які вибороли у своїх вікових категоріях такі місця:
✍ Метання м'яча:
🥉І місце - Полюхович Софія, учениця 6-Б класу;
🥉ІІ місце - Радзівіл Анна, учениця 6-Б класу;
✍ Біг 30 м:
🥉ІІ місце - Лисенко Софія, учениця 7-А класу;
✍ Біг 300 м:
🥉І місце - Дітлашок Дарина, учениця 5-Б класу;
🥉ІІ місце - Лубчук Максим, учень 7-А класу;
🥉ІІІ місце - Цимбалюк Назар, учень 6-Б класу;
🥉ІІІ місце - Мельничук Марія, учениця 6-А класу;
✍ Біг 500 м:
🥉І місце - Дітлашок Дарина, учениця 5-Б класу;
Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами та медалями.
Дякуємо організаторам змагань та Збройним Силам України.
неділя, 17 листопада 2024 р.
Кольоровий тиждень здоров’я
Пробіжу по райдузі, по усіх доріжках…
Упродовж тижня учні та вчителі Костопільської гімназії №2 здійснили подорож у кольорову країну здоров’я.
Першого, зеленого, дня учні дотримались дрес-коду - зелений одяг та принесли в гімназію зелений фрукт або овоч. Діти створювали аплікацію "Моя тарілка здорового харчування" та робили оригінальні фото з фоторамкою "День здорового харчування".
"Шкідливим звичкам кажемо: "Ні!"- під таким гаслом пройшов червоний день. Учні отримали червоні долоньки з написом "ні". На білій частині гімназисти записували всі шкідливі звички, які вони знають, а потім обіцяли що вони їм завжди казатимуть "ні" і прикріплювали до плакату.
А ще цього дня у світі відзначався Всесвітній день доброти. Учні 5-А класу (кл. кер. Кедрук С. М.) з’ясовували, з якими діями у них асоціюється слово доброта, як можна її проявляти щоденно і чи важко творити добро. Діти підбирали синоніми та антоніми до цього слова, а також пригадували і шукали продовження до поданих прислів’їв, з’єднавши частинки пазлів та розшифровуючи анаграми, потім уклали правила доброти, зібрали валізу добрих справ класу та взяли участь у меседжі "Візьми комплімент та передай іншому".
На годині спілкування у 5-Б класі Олійник А.В. розповіла про історію виникнення свята; використовуючи філворд, учні знаходили «Добрі слова»; на пелюстках «Квітки добра» писали що для них є «доброта». Для п’ятикласників цікавим був той факт, що спеціально для цього дня французький художник Орель створив символ – відкрите серце, яке свідчить про те, що якщо всі люди будуть мати добрі серця, то наша планета буде квітучою, на ній пануватиме мир і добро. Окрім того, діти дізналися, що у 2009 році Україна теж долучилася до святкування Дня Доброти, а в 2014 році у Харкові звели місто Доброти. Правила, за якими живуть люди в цьому містечку, загальні для всіх – бо це правила ДОБРОТИ. Із цікавістю діти складали прислів’я-пазли про добро. На завершення години спілкування п’ятикласники наповнили «Баночку емоцій» зафарбованими сердечками тими кольорами, що відповідали їхньому настрою.
День доброти у 6-А класі розпочався з бесіди про історію дружби людини та тварини. Класний керівник Фесюк Н.Є. запропонувала учням пограти у гру "Логічний ланцюжок" та виконати вправу "Чарівна паличка"; шестикласники згадували та записували прислів'я про доброту. Напередодні діти отримали завдання зробити 5 добрих справ і поділитися розповідями про них з однокласниками, за що отримали медальки-подяки "За добрі справи".
Жовтого дня учні працювали з аркушем "Що мене заряджає позитивними емоціями? Що мене засмучує?", виготовляли "Лампочку настрою".
Білий день був присвячений улюбленим видам спорту.
За цей тиждень ми переконалися, що кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися.
Підписатися на:
Дописи (Atom)