Відеоспецпроєкт "З любов'ю - школа або пам'ятаю все!"
Зустріч випускників 2025
Допоможемо ЗСУ разом!
Українські захисники щодня боронять нашу землю, ризикують життям і виборюють свободу для кожного з нас. Кожен внесок важливий! Навіть 10, 50 чи 100 гривень, є важливим.
Костопільська гімназія №2 взяла участь 19.02.25 р. у відкритій першості ВСП Костопільського будівельно-технологічного базового коледжу НУВГП з настільного тенісу. Команда у складі Біньковського Миколи, Бабича Віталія, Гордєєва Даниїла, Литвиненко Катерини під керівництвом вчителя фізичної культури Рахметова Тимура отримала можливість вдосконалити свої навички гри, провівши цікаві двобої на тенісних столах. Суперники були досить сильні і нашим гімназистам не пощастило, отримали поразки.
Дякуємо за теплий прийом організаторам змагань. Всі учасники скуштувати гарячі напої та солодкі смаколики, відвідали навчальні класи з виробництва та майстер- класи із будівельної сфери, була проведена профорієнтаційна робота.
У народі кажуть: «Пташці — воля, а людині — мир». Ось уже кілька років поспіль українці мріють про мир, проте, ми намагаємось не забувати і про птахів, які не відлітають у вирій, а залишаються зимувати на українських теренах.У рамках місячника «Зимуючі птахи України» у закладі було проведено низку заходів, присвячених особливостям способу життя та живлення, питанням охорони та підгодівлі взимку пернатих.
Вчитель біології та інтегрованого курсу «Природничі науки» Пшенко Людмила Василівна залучила до участі у місячнику учнів 5-7 класів. Форми проведення заходів були запропоновані самими здобувачами освіти.
Природничо-просвітницький десант у 5-ті класи здійснили старші наставниці - учениці 7-Б класу. Атанасова Дарина перевірила учнів на кмітливість, загадавши загадки про птахів. Токарська Анна підготувала для дітей гру-філворд «Знайди слова», тестові завдання та головоломку «Всі слова закінчуються на і». Найбільше п’ятикласникам сподобалось, що підказки-відповіді до завдань були спритно заховані на плакаті і знаходити їх потрібно було, як у справжньому квесті. Каліш Анна, учениця 7-А класу, підготувала орнітоальманах, в якому розмістила свої, майстерно виконані, малюнки зимуючих птахів України.
У 5-Б класі відбувся «Заочний екскурс у світ пернатих». Кравчук Анастасія, Семенюк Ілона та Ковальчук Матвій підготували для однокласників захоплюючу подорож у світ зимуючих птахів. Їхні, власноруч виготовлені лепбуки, містили і цікаві факти, і загадки, і вправи «Продовж прислів’я», і навіть запитання вікторини для перевірки слухачів на уважність! А ще учні мали змогу за малюнками Остапович Софії розпізнати зовнішній вигляд птахів та порівняти його із фото. Завдання «із зірочкою» підготували Потоцький Антон та Ватутіна Евеліна: учням необхідно було «впіймати помилку» та вірно підписати малюнки, а серед зимуючих розпізнати кочових та перелітних птиць.
Учень 5-А класу Ємельянов Северин підготував для однокласників гру-філворд «Віднайди пташку», в якому було заховано аж 19 назв зимуючих птахів. Першість в даній грі вибороли: Токарська Марія, Борейко Ярослав та Дука Соломія, адже за 5 хвилин вони змогли знайти та виписати найбільшу кількість пернатих. У класі знайшлося аж дев’ятеро художників, які намалювали зимуючих пташечок: Бочкарьова Анна, Борейко Ярослав, Левчук Софія, Левчук Іларія, Брикса Святослав, Усач Тимофій, Токарська Марія, Грицюк Олександра та Моторна Каріна. Із дитячих малюнків стало зрозумілим, що найпопулярнішими зимуючими птахами України, на думку дітей, є переважно синички, тому особливо доречним став виступ Дуки Соломії, яка підготувала «Цікаві факти…» і про інших птахів.
Основу для інтерактивного екологічного заняття «Пташиний кінозал» підготували учениці 6-Б класу: Прищепа Вероніка, Пилипів Римма, Харчук Вікторія та Мельничук Марія. Свої матеріали дівчата систематизували за допомогою лепбуків. В ролі помічників вчителя виступили Євстропов Дмитро та Снітчук Андрій. Скануючи QR-коди, шестикласники мали змогу переглянути відео про місця зимівлі птахів та дізнатися про особливості їх поведінки та способу живлення, а потім мірялися інтелектуальними здібностями під час виконання різнотипних завдань.
Активну участь у підготовці матеріалів до експрес- заняття «Наші пернаті друзі взимку» взяли учениці 6-Б класу – Довгорука Евеліна та Левчик Соломія. Завдяки різноманітним завданням, які дівчата підготували у своїх лепбуках, була організована робота у групах, які змагалися у кількості та якості виконаних завдань. Найцікавішою формою роботи виявилися розгадування ребусів та кросвордів.
Колаж із фрагментів завдань та матеріалів оформлено на коридорі гімназії, де із ними може ознайомитися кожен охочий.
А ще у рамках місячника зимуючих птахів учитель трудового навчання Ромашко Наталія Романівна провела майстер-клас з виготовлення екогодівничок. Учні із захопленням створювали годівнички з вторинних матеріалів — пластикових пляшок, картону та дерева.
Кожен клас підійшов творчо до завдання. Під час заходу діти дізналися про важливість підгодівлі птахів взимку та про види корму, які найкраще підходять для пернатих друзів.
Готові екогодівнички учні разом із педагогом-організатором Середою Юлією Миколаївною розмістили на подвір’ї гімназії. Тепер вони щодня підсипають корм і з цікавістю спостерігають за гостями- птахами.
Цей захід не лише навчив дітей екологічній свідомості, а й подарував радість спілкування з природою.
ВЕЛИКА та ЩИРА ПОДЯКА всім учасникам місячника, які активно долучилися до участі в ньому. І наостанок… Згодом будемо разом зустрічати вже перелітних птахів. Тож давайте загадаємо бажання: «Нехай птахи принесуть нам на крилах перемогу»…. ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Костопільська гімназія №2 Костопільської міської ради розпочинає набір учнів до першого класу 2025-2026 навчального року.
Документи, які необхідні для зарахування дитини до першого класу: - заява; - копія свідоцтва про народження дитини; - медична довідка встановленого зразка №086-1/о (до 01.09.2025); - довідка про реєстрацію місця проживання; - копія карти профілактичних щеплень; - особова справа дитини.