МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧОГО ЦИКЛУ ТА ВЧИТЕЛІВ ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО ЦИКЛУ

    

2023-2024 навчальний рік

ІІ засідання

    Робота методичної комісії вчителів предметів природничого та художньо-естетичного циклів, фізичної культури та основ здоров’я розпочали свою роботу згідно розглянутого і узгодженого плану роботи МК на 2 засіданні.
    Обговорювали важливі особливості формувального оцінювання результатів навчальної діяльності в новій українській школі.
       Луцов’ят Н. В. та Ромашко Н. Р. розповідали про різновиди методики «Брейн-штормінг». Середа Ю. М. підсумувала як можливо організувати освітній процес шляхом використання технологій дистанційного навчання.
    Курганова О. В. та Кусік О. В. запропонували переглянути особливості використання медіаосвітніх та інтернет-технологій в організації освітньої діяльності НУШ.
      На завершення всі члени МК обмінялися досвідом «Позитивні і негативні сторони дистанційного навчання»







І засідання

Інформаційно – аналітичним звітом розпочали свою роботу у 2023 -2024 навчальному році вчителі предметів природничого та художньо – естетичного циклів, фізичної культури та основ здоров’я .

    Сьогодні в освіті існує багато видів та форм проведення сучасного уроку. Ось і методична комісія для свого засідання обрали педагогічне коло з елементами тренінгу. Учасники МК ознайомилися із особливостями викладання предметів у 2023 – 2024 році. Обговорили науково – методичний супровід викладання предметів за новими програмами НУШ 5 – 6 класи.
    Педагоги обмінялися думками щодо особливостей формувального оцінювання результатів навчання здобувачів освіти 5 – 11 класів в умовах змішаного навчання. Також обговорили Положення про академічну доброчесність закладу освіти . А на завершення відбулося обговорення Стратегії розвитку закладу освіти на 2023 – 2026 роки.


                                                    2022-2023 навчальний рік
І засідання
На першому засіданні, яке відбулося 30 серпня, актуальним виявилося питання про виклики викладання у 5-х класах НУШ. До діалогу було запрошено вчителя початкових класів Перебенесюк Н.С., яка представила поради-дороговкази для всіх вчителів, які навчатимуть п’ятикласників. У формі педагогічного батлу пройшов обмін цікавими методами та прийомами роботи в НУШ, з якими ознайомились вчителі під час самоосвітнього періоду, а упродовж практичного інтенсивну були відпрацьовані ще і особливості оцінювання. Також члени комісії провели експертизу навчальних програм НУШ 5 клас.
    Окрім того, було обговорено і рекомендовано до розгляду план роботи методичної комісії. Члени МК опрацювали інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання предметів та ознайомились із оновленими програмами із основ здоров’я та географії. Також присутні заслухали питання про те, як підвищити вмотивованість та емоційно підтримати учасників освітнього процесу в умовах воєнного часу, адже нелегкі часи нині випали на долю наших співвітчизників.


2021-2022 навчальний рік

                                                                    Ми знаходимо в житті лиш те, що самі в нього вкладаємо
Ральф Уолдо Емерсон

27 травня відбулося підсумкове засідання методичної комісії вчителів природничого та художньо-естетичного циклів, фізичної культури та основ здоров’я. Під час круглого столу проаналізовано роботу методичної комісії за 2021-2022 н. р. та окреслено завдання на 2022-2023 н. р. Розуміючи, що лише від невпинної праці та самовдосконалення вчителя залежить інтерес здобувачів освіти до навчання, було здійснено моніторинг педагогічного зростання. Заслухано творчі звіти вчителів про використання освітніх цифрових платформ під час проведення онлайн-уроків у період дистанційного навчання.



Через інтерактивну дошку Jamboard за допомогою різнокольорових стікерів учасники методичної комісії обмінялися своїми емоціями та побажаннями напередодні завершення навчального року.

    Своє бачення про роботу м/к вчителі висловили, пройшовши діагностичне анкетування у вигляді Google Форми, де зазначили важливу тематику, з якої потребують додаткових науково-методичних заходів, вказали актуальні питання дидактики із різних освітніх галузей, які варто більш детально обговорити на наступних засіданнях.



2 вересня у формі методичної скриньки було проведено перше засідання методичної комісії з теми "Організаційно-методичний супровід діяльності вчителів методичної комісії природничого та художньо-естетичного циклів, фізичної культури та основ здоров'я в умовах реалізації Концепції "Нової української школи". Засідання розпочалося зі звіту керівника м/к Пшенко Л. В. про підсумки роботи комісії за минулий рік, у зв'язку із чим було окреслено приорітетні напрями роботи м/к у 2021-2022 навчальному році. 
    Вчитель біології Курганова О. В. за матеріалами серпневих педагогічних студій РОІППО презентувала "Практично-орієнтований підхід до вибору онлайн-інструментів на уроках в умовах дистанційного навчання як основи для розвитку цифрової компетентності". 
    "Як зробити освітнє середовище безпечним" розповіла вчитель основ здоров'я Луцов'ят Ф. В. Членами м/к було розглянуто інструктивні документи МОН України, а також розглянуто види оцінювання, особливу увагу звернули на формувальне оцінювання.

Немає коментарів:

Дописати коментар