понеділок, 29 квітня 2024 р.

За темрявою завжди настає світанок, люту зиму змінює весна

Коли ви починаєте усвідомлювати емоції,
ви починаєте керувати власним життям
Тара Меєр Робсон.

    👉Треба пам'ятати, що емоційне вигорання вчителя з'являється тоді, коли він забуває про власні потреби. Про те, що їм потрібно не тільки працювати, а й отримувати якісь задоволення від життя. 💐Квіти мають дивовижну здатність впливати на самопочуття і психічний стан. Цвітіння навколо нас може значно підняти настрій та надихнути на позитивні емоції. Відчуття радості та щастя, які ми отримуємо, дивлячись на яскраві барви і витончені форми квітів, можуть стати справжньою зброєю у боротьбі зі стресом.
    За темрявою завжди настає світанок, люту зиму завжди змінює весна 🕊.Саме сьогодні, у Вербну Неділю та в рамках "Кольорового тижня", вчителі Костопільського ліцею N°2 побували на фестивалі тюльпанів "Волинська Голландія". 🌷⚘🌷Тут розквітли сотні тисяч тюльпанів: і піоновидні, і бахромчасті, і папугайчасті. Один рядок - це орієнтовно 15 тисяч цибулин. Як приємно було бути в оточенні такої краси та чути аромати квітів. Красиві і горді тюльпани, що тягнуться до весняного сонечка, надихають і вселяють ще більшу надію.








Я твоїм кольором буду...

  З 22 по 26 квітня в нашому ліцеї проходив "Кольоровий тиждень". Різнобарвними кульками на нашому весняному дереві зацвіли всі кольори райдуги. Кожен день тижня був присвячений певному кольору та мав свою тематику. Відповідний колір був присутній у одязі, в елементах декору, у дитячих виробах та навчальних матеріалах. 











  Учні 5-11 класів напередодні Великодня на уроках трудового навчання і технологій (учитель Ромашко Н.Р.), долучившись до "Кольорового тижня", виготовили різнобарвні писанки.

    Упродовж тижня ліцеїсти дізнавались які кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють або змушують діяти, розпалюють творчу уяву чи допомагають зосередитись. Результатом "Кольорового тижня" стали гарний настрій та нові знання.



четвер, 18 квітня 2024 р.

Що таке кашлюк😮‍💨❓

 #Кашлюк – це висококонтагіозна інфекція дихальних шляхів. До розробки вакцини кашлюк вважався дитячою хворобою. Зараз насамперед кашлюком хворіють діти, які ще не пройшли повний курс щеплень, а також підлітки, дорослі, чий імунітет впав. 

☠️👶🏼Смертельні випадки, пов'язані з кашлюком, рідкісні, але найчастіше трапляються в немовлят. 

‼️Ось чому так важливо, аби вагітні жінки та інші люди, які матимуть тісний контакт із немовлям, були вакциновані проти кашлюку.
🚩Симптоми🚩

📆Після того, як ви інфікувалися кашлюком, для появи ознак і симптомів потрібно від 7 до 10 днів (хоча іноді це може зайняти більше часу). Спочатку вони зазвичай легкі та нагадують звичайну застуду: нежить, закладеність носа, червоні очі, сльозоточивість, лихоманка, кашель.

⚡️‼️Через 1-2 тижні ознаки та симптоми погіршуються. Густий слиз накопичується в дихальних шляхах, викликаючи неконтрольований кашель. Тяжкі та тривалі напади кашлю можуть спровокувати блювоту, почервонілість або синє обличчя, сильна втома.
Немовлята можуть взагалі не кашляти. Натомість вони можуть важко дихати або навіть тимчасово перестати дихати.

🌎У середньому щороку вакцини рятують від 2 до 3 млн. людей у світі  від небезпечних хвороб та запобігають майже 1,5 млн. летальних випадків від інфекційних хвороб.

В Україні #Календар_профілактичних_щеплень передбачає вакцинацію проти 🔟захворювань: туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, кір, гепатит В, гемофільна інфекція, краснуха, епідемічний паротит. 

💰За державні кошти Міністерство охорони здоров'я України закуповує вакцини за Календарем і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення проти цих хвороб.

Коли потрібно звернутися до лікаря❓❓

Зателефонуйте своєму лікарю, якщо тривалі напади кашлю спричинили у вас чи вашої дитини:
блювоту;
почервонілість або синє обличчя;
у диханні з’явилися помітні паузи.

💉Аби запобігти кашлюку потрібно пройти вакцинацію. Відповідно до Національного Календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку потрібно у віці 2, 4, 6 і 18 міс. (4 щеплення).

🔍Перевірте, чи вакцинована ваша дитина. Якщо ж ні, надолужте вакцинацію! Запобіжіть хворобі у такий складний для нас усіх час!

Зроби світ чистішим! Почни з себе!

Маленький принц із казки Антуана де Сент-Екзюпері сказав: "Є таке правило: прокинувся зранку, одягнувся – ретельно прибери свою планету...". Щороку в третю суботу квітня відзначається День довкілля. В багатьох країнах світу ця подія підсилює громадську увагу до навколишнього середовища, активізує діяльність на захист довкілля. 
З метою популяризації екологічно відповідального способу життя, усвідомленого, бережливого ставлення до природних ресурсів, зменшення негативного впливу людської діяльності на навколишнє середовище, учні 11-Б класу разом із класним керівником Кедрук С.М. створили відеозверненя до учнів та вчителів ліцею, мотивуючи власним прикладом доєднатися до екологічного челенджу «Збережи Україну».

пʼятниця, 12 квітня 2024 р.

Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту "BRAMA"

 
    Відтепер в Україні діятиме новий покращений проєкт з кібербезпеки BRAMA (БРАМА)
    БРАМА - це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
    Наші цілі:
  • Знищення російських осередків в Інтернеті
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
  • Протидія наркотикам та шахрайству
  • Навчання та тренінги з кібергігієни
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції
    Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA».


Що ми пропонуємо учасникам:
  1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
  3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.
    Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.
    Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час!

вівторок, 9 квітня 2024 р.

Здоровим бути модно

Спорт - це не просто гра, це спосіб життя, який
вчить нас бути сильними, цілеспрямованими, витривалими
Роджер Федерер, олімпійський чемпіон

    Здоров’я людини – це головна цінність життя, його не купиш ні за які гроші. Але недаремно кажуть, що берегти здоров’я потрібно змолоду. Здоров’я – це стан повного фізичного, соціального і психічного благополуччя, а не лише відсутність хвороб. Активна діяльність людини, спрямована на збереження і покращення здоров’я – це і є здоровий спосіб життя. Давно доведено, що все, що робить людина - відбивається на стані її здоров’я. Людина в житті може йти двома шляхами: один – до здоров’я, інший – від здоров’я. Від того, який шлях ми обираємо залежить наше майбутнє. Зробити правильний вибір учням Костопільського ліцею №2 допомагають і заходи, проведені з нагоди Міжнародного дня спорту та Всесвітнього дня здоров'я.
    Учитель фізичної культури Бочкарьова О.В. провела із учнями 2-го класу змагання-перегони на самокатах, естафети та загальнорозвивальні вправи із гімнастичними палицями. Учні 4-Б класу за допомогою пазлів дізнавались про різні види спорту та на завершення виконали інтерактивні вправи.









    З метою промоції здорового способу життя учителем фізкультури Рахметовим Т.Н. у 7-их класах проведено естафети «Грай-перемагай». Ліцеїсти отримали заряд бадьорості та енергії, показали свою спритність та майстерність з різних видів спорту, жагу до перемоги.
    



    До участі у міжнародній акції «30 Days of Biking» 🚴🚴(30 днів їзди на велосипеді різними локаціями) власним прикладом залучила учнів 5-11 класів вчитель фізичної культури Середа Ю.М. Для учнів 4-6 класів Юлія Миколаївна провела змагання «Веселі старти». Інтерактивну гру ДоміНУШКА «Здоровим бути модно» проведено з учнями 4-А класу та гру «Здоров’я міф/факт» з учнями 5-Б класу.





    Лідери учнівського самоврядування за сприяння педагогів-організаторів Середи Ю.М. та Рижої І.В. провели для ліцеїстів ранкову руханку «Рух заради здоров’я».
    Учнями 5-х класів (класні керівники Фесюк Н.Є., Середою Ю.М.) створено та розміщено в холі ліцею інфографіку про здоровий спосіб життя.


    Окрім того, Наталія Євгеніївна провела у 5-А класі годину спілкування "Сім правил здорового способу життя". П'ятикласники зачитували правила і аналізували що необхідно робити, щоб вберегти своє здоров'я. Також учні розгадували тематичний кросворд, наводячи приклади з власного життя та виховуючи в собі бажання завжди бути здоровим. 

неділя, 7 квітня 2024 р.

Обережно, кліщі!

    Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні.
    Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.