неділя, 27 жовтня 2024 р.

Єдина мова – нація єдина

    Першим до нас приходить слово… З колисковою материнською піснею. Тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили, розливається могутньою рікою. А складовою словесності є слово. 27 жовтня відзначається День української писемності та мови, який є важливою подією в культурному житті України. Свято спрямоване на усвідомлення важливості української мови як основи національної самобутності. До відзначення цього Дня традиційно долучились і наші ліцеїсти. Напередодні свята в стінах альма-матер проводились різноманітні заходи, в яких активну участь брали учні, вчителі української мови та літератури.
    У 5-А класі (кл. керівник Кедрук С. М.) відбулася мовна вікторина "Подорож океаном рідної мови". Виконуючи розминку "Мовне асорті", діти повправлялись у знанні української граматики, а у конкурсі"Первісне письмо" розшифровували послання від мудрих предків. Весело було, коли учні змагалися у вимові скоромовок, демонструючи свою артикуляцію.
    Учні 9-Б класу під час уроку української мови (учитель Кедрук С. М.) вивчаючи складне речення, складали пазли-вислови відомих письменників та коментували їх зміст. Діти проявили свою кмітливість, спостережливість, любов до українського слова, рідного краю.
    Година спілкування "Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла" була проведена напередодні Дня української писемності та мови у 6-А класі (кл. керівник Фесюк Н.Є.). Шестикласники дискутували про роль української мови в житті народу. Учні також грали у мовознавчу гру за допомогою кубика Блума; власноруч виготовляли буклети "Мовні цікавинки", а на завершення отримали у подарунок браслети " Моє серце б'ється українською". Під керівництвом учителя української мови та літератури Фесюк Н.Є. учні 6-А та 6-Б класів виготовили мовну карту України, заповнивши її сердечками, наповненими любов'ю до рідної мови.






    У 7- Б класі учителем української мови та літератури Симонець Н.В. було проведено мовознавчу гру "Колесо удачі», де діти зокрема дізналися багато цікавої інформації про історію свята та позмагалися в шести конкурсах: "Мовні протилежності", "Фразеологічна палітра", " "Мудрість у слові" та ін. Семикласники розгадували мовні шаради, тренували пам'ять у конкурсі "Меморі", шукали підтвердження чи спростування наданим фактам.




    Учні та учениці весело і з користю попрацювали на нетрадиційному уроці, випробувавши свої мовні знання, навички, кмітливість та творчість.
    Учні та вчителі гімназії долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності-2024, адже усвідомлюють, що це не лише про грамотне письмо, а й про долученість до спільноти українців по всьому світові, усвідомлення своєї ідентичності з українським народом, з Україною.




    Хочемо побажати усім безмежної любові до нашого дивовижного слова, яким користувалися відомі на увесь світ поети та письменники. Бажаємо вам завжди бути грамотними та шанувати здобутки видатних українських літераторів.

неділя, 20 жовтня 2024 р.

Мандрівка до джерел народної творчості

    Учні четвертого класу разом із класним керівником Давидчук Т.Ф. завітали до книгозбірні на урок-дайджест «Усна народна творчість». Завідувачка бібліотекою Захожа А.В. запропонувала гімназистам створити асоціативний кущ «Жанри усної народної творчості», залучила дітей до гри «Продовж прислів`я» та гри-вікторини «Чарівна скринька». Під час перепочинку учні відгадували загадки, вчили скоромовки та мирилки. Читацький досвід дітей збагатився і після перегляду виставки «З народних джерел» та вибору цікавої книжки для читання.




пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Ворогам-кришка

Триває Всеукраїнська акція «Ворогам – кришка», ініційована Благодійним фондом «ОВЕС» у рамках проєкту «Крила». Її мета: збір коштів на дрони для наших захисників. Проєкт передбачає збір пластикових кришечок (чистих, помитих) від тари для харчових продуктів: пляшок для води, соку, молочних продуктів, соусів тощо. Зібрані кришечки будуть відправлені на переробку, а отримані кошти перераховані на закупівлю БПЛА українського виробництва для підрозділів Збройних Сил України. Учні 5-Б класу Костопільської гімназії №2 теж долучились до Всеукраїнської акції, яка триває на постійній основі.

Плекаємо свою стійкість

    Всесвітній день психічного здоров’я або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Цей день покликаний звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, обізнаністю про профілактику ментальних розладів, способи турботи про ментальне здоровʼя та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Окрім того, він спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні психічні відхилення, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
    10 жовтня у Костопільській гімназії №2 для учнів дев’ятих класів була проведена інтерактивна виставка «Mental-Trek» в рамках україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України MH4U». Виставка покликана ознайомити підлітків із поняттям «ментальне здоров’я», способами самодопомоги. Фасилітатори виставки Вікторія Наумович, Мирослава Федоровська, Тамара Дорошкевич, Анна Воробей, Ірина Бернада, Іванна Голуб вчили дев’ятикласників помічати ознаки психічних розладів у тих, хто поруч, надавати їм підтримку. Також гімназисти більше дізнались про те, куди звертатись, щоб отримати психологічну допомогу.
    
    Психолог ІРЦ №2 та консультант Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", створеної за ініціативи першої леді Олени Зеленської, провела з дев’ятикласниками інтерактивну бесіду, присвячену технікам самопідтримки. Під час заходу учні обговорювали практичні методи, які допомагають зберігати емоційну рівновагу в складних ситуаціях та запобігати стресу. Підлітки активно брали участь в діалозі, ділилися власними способами та освоювали нові навички для підтримки ментального здоров'я.

    Зі стійкості кожного з нас розпочинається стійкість мільйонів громадян України. Дбаймо про своє ментальне здоровʼя щодня й плекаймо свою стійкість!

субота, 5 жовтня 2024 р.

Титани освіти

Ніжний шелест листя огортає душу, як Божа любов, воно вкриває задуману землю розкішним пухнастим килимом, у якому ніби загубилися ніжні посмішки наших дорогих учителів. Традиційно, напередодні першої неділі жовтня, учні гімназії вітали з Днем вчителя своїх наставників. 
Ведучі свята, учениці 7-Б класу Гаврилюк Поліна і Левчук Ангеліна, висловили педагогам щирі слова подяки та захоплення. 
П’ятикласники підготували для присутніх поетичний виступ, а Вероніка Прищепа, учениця 6-А класу, виконала пісню «Найкращі вчителі». Улюбленим педагогам подарувала танець учениця 7-А класу Вікторія Кузьміч. До своїх мам, закликаючи відкласти плани та конспекти, звернулись учні-учительські діти. Педагоги-організатори Середа Ю.М., Бочкарьова О.В. підготували для колег святкову лотерею.




    Упродовж тижня учні ліцею, члени угрупування «Волонтер» відвідали представників старшого покоління, вчителів-пенсіонерів, висловлюючи вдячність за мудрість і терпіння, невтомну працю.
    Свято принесло гарний настрій та задоволення всій дружній гімназійній родині.

середа, 2 жовтня 2024 р.

Як шкода тих, кого забрали небеса…

Вони пішли… не попрощались…
Не обняли батьків, дружин.
Тихенько в небо піднімались,
А сльози капали з хмарин.

    2 жовтня у Костопільській гімназії №2 відбувся захід з нагоди відкриття меморіальної дошки-панно загиблим героям-учням нашого закладу: Шуліму Сергію Михайловичу, Романовичу Юрію Миколайовичу, Мосійчуку Ігорю Віталійовичу, Вознюку Назару Вадимовичу, Філічковському Роману Сергійовичу, Шаварському Андрію Михайловичу, Левчуку Василю Олександровичу, Рицькому Дмитру Володимировичу, Салівончику Руслану Сергійовичу, Ткачуку Юрію Івановичу, Кондратюку Олексію Володимировичу, Левицькому Ігорю Вікторовичу, Шевчуку Данилу Сергійовичу, Загоруйку Віктору Володимировичу, Шершуну Василю Георгійовичу, Плющу Вадиму Валерійовичу, Продаю Андрію Андрійовичу, Варману Сергію Валентиновичу.
    На урочистій церемонії були присутні рідні загиблих, представники влади,  педагоги, учні. Сьогодні у нашому закладі з'явилось 18 пам'ятних портретів, які знову і знову будуть нагадувати про війну з російським окупантом, про наших героїв. Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано рідним героїв. Гімназисти запалили свічку, яка є символом пам’яті про тих, хто навічно пішов від нас, хто заради миру і справедливості жертвував собою. Освятив дошку-панно благочинний Костопільського деканату Православної Церкви України отець Андрій. До слова були запрошені директор гімназії №2 Божена Лук’яненко, заступник міського голови Костопільської міської ради Сергій Герук, начальник управління освіти Костопільської міської ради Олена Дідух, сестра загиблого захисника Андрія Шаварського Олена Томілович.
    Адміністрація закладу висловлює глибоку подяку за фінансову підтримку матерям та рідним загиблих; педагогам, учням та батькам гімназії, приватному підприємцю Олегу Литвину та його футбольній команді; приватним підприємцям Галині Герман, Василю Кльопу, Тарасу Глудику.
    Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв з меморіальної дошки, щодня зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом учнів, нагадуватимуть кожному з нас, що вони поклали життя аби ми жили в мирній квітучій Україні.