Першим до нас приходить слово… З колисковою материнською піснею. Тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова. Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили, розливається могутньою рікою. А складовою словесності є слово. 27 жовтня відзначається День української писемності та мови, який є важливою подією в культурному житті України. Свято спрямоване на усвідомлення важливості української мови як основи національної самобутності. До відзначення цього Дня традиційно долучились і наші ліцеїсти. Напередодні свята в стінах альма-матер проводились різноманітні заходи, в яких активну участь брали учні, вчителі української мови та літератури.
У 5-А класі (кл. керівник Кедрук С. М.) відбулася мовна вікторина "Подорож океаном рідної мови". Виконуючи розминку "Мовне асорті", діти повправлялись у знанні української граматики, а у конкурсі"Первісне письмо" розшифровували послання від мудрих предків. Весело було, коли учні змагалися у вимові скоромовок, демонструючи свою артикуляцію.
Учні 9-Б класу під час уроку української мови (учитель Кедрук С. М.) вивчаючи складне речення, складали пазли-вислови відомих письменників та коментували їх зміст. Діти проявили свою кмітливість, спостережливість, любов до українського слова, рідного краю.
Година спілкування "Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла" була проведена напередодні Дня української писемності та мови у 6-А класі (кл. керівник Фесюк Н.Є.). Шестикласники дискутували про роль української мови в житті народу. Учні також грали у мовознавчу гру за допомогою кубика Блума; власноруч виготовляли буклети "Мовні цікавинки", а на завершення отримали у подарунок браслети " Моє серце б'ється українською". Під керівництвом учителя української мови та літератури Фесюк Н.Є. учні 6-А та 6-Б класів виготовили мовну карту України, заповнивши її сердечками, наповненими любов'ю до рідної мови.
У 7- Б класі учителем української мови та літератури Симонець Н.В. було проведено мовознавчу гру "Колесо удачі», де діти зокрема дізналися багато цікавої інформації про історію свята та позмагалися в шести конкурсах: "Мовні протилежності", "Фразеологічна палітра", " "Мудрість у слові" та ін. Семикласники розгадували мовні шаради, тренували пам'ять у конкурсі "Меморі", шукали підтвердження чи спростування наданим фактам.
Учні та учениці весело і з користю попрацювали на нетрадиційному уроці, випробувавши свої мовні знання, навички, кмітливість та творчість.
Учні та вчителі гімназії долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності-2024, адже усвідомлюють, що це не лише про грамотне письмо, а й про долученість до спільноти українців по всьому світові, усвідомлення своєї ідентичності з українським народом, з Україною.
Хочемо побажати усім безмежної любові до нашого дивовижного слова, яким користувалися відомі на увесь світ поети та письменники. Бажаємо вам завжди бути грамотними та шанувати здобутки видатних українських літераторів.
Немає коментарів:
Дописати коментар