четвер, 30 січня 2025 р.

Письменник країни дитинства

     Класний керівник 4 класу Давидчук Т.Ф., асистент вчителя Романчук Ю.Ю. та завідувачка бібліотекою Захожа А.В. організували та провели з учнями літературну мандрівку "Письменник країни дитинства", приурочену 95- річчю з дня народження найбільш читаного та популярного дитячого письменника Всеволода Нестайка. Спочатку діти переглянули відеоролик та дізнались про цікаві факти з життя веселого та дотепного автора творів. Наступним етапом був перегляд експозиції творчого доробку письменника з бібліотеки гімназії та діалог з Антоніною Валеріївною, яка не тільки презентувала книги, а й надихала дітей до читання творів, сповнених гумору, динамічних подій, де герої уособлюють чесність, доброту та вірність у дружбі. Захоплююче пройшла гра "Розпізнай героя" за відомими творами письменника та інтерв'ю "Раджу прочитати".






    На завершення діти за уподобанням обрали собі книжку для читання та дійшли висновку, що через книгу вони пізнають цікаві уроки життя, які кожен може перенести у власну реальність.
    Хочеться вірити, що четвертокласники будуть більше читати. Адже твори Всеволода Нестайка, та інших дитячих письменників, навчають дітей важливих життєвих цінностей, допомагаючи їм знайти відповіді на непрості життєві питання.

четвер, 23 січня 2025 р.

День Соборності в нашій гімназії: яскраві фарби єдності

    Світ змінюється, кордони рухаються, але одне залишається незмінним – прагнення українців до свободи і незалежності. День Соборності – це не просто свято в календарі, це символ нашої єдності, нашої сили. І сьогодні, коли наша країна переживає нелегкі часи, це свято набуває особливого значення.
    Цьогоріч День Соборності став для першокласників справжнім відкриттям. Малята вперше почули слова "соборність", "єдність", "єднання" і відразу ж почали пізнавати їхній глибокий зміст. Під чуйним керівництвом Алли Козьмін та Ольги Бочкарьової діти вирушили у захопливу подорож українською історією та культурою. Вони вчилися розповідати про свою Батьківщину, розпізнавати державні символи і з повагою ставитися до них. Особливо зворушливим моментом стало вшанування пам’яті загиблих героїв-учнів нашої гімназії. Хвилиною мовчання першокласники засвоїли важливий урок: соборність – це не лише географічне поняття, а й символ боротьби за волю та незалежність.



    Учні 2 класу під гаслом "В єдності наша сила, в любові – наша Україна" створювали власний світ єдності. Разом з класним керівником Іриною Ковтун та асистентом вчителя Інною Рижою вони виготовили синьо-жовті браслети – символи миру та любові, які об’єднали їхні маленькі сердечка. А взявшись за руки, діти утворили "живий ланцюг" і помолилися за мир в Україні.

    Третьокласники (класний керівник Наталія Перебенесюк) продемонстрували свою творчість, виготовивши долоньки єдності з теплими побажаннями для рідної країни. Склавши пазл "Україна єдина", вони наочно показали, що наша держава – це єдине ціле.
    Учні 5-А класу (класний керівник Світлана Кедрук) досліджували Україну як державу зі своєю історією, культурою народними звичаями та традиціями у грі-вікторині "З Україною в серці" та створили плакат співпраці, гаслом якого стали слова "У день злуки візьмімось за руки! Помолімось нині за мир в Україні! ".
    Учні 5-Б класу разом із класним керівником Аллою Олійник на уроці інформатики розгадували зашифровані "Символи України", створили хмарину слів, яка характеризує Україну як незалежну, соборну та суверенну державу .Також діти зробили розмальовку-агамограф, яка створює оптичну ілюзію - змінюючи кут зору, можна побачити інше зображення.


    Поглибити знання про історію виникнення Дня Соборності України, ознайомитися з поняттями "соборна", "унітарна держава" мали змогу учні 6-А класу упродовж години спілкування. Наталія Фесюк запропонувала вихованцям розгадати головоломки, пов'язані з Україною, а завдяки кросвордам пригадати звичаї та традиції нашого народу, дізнатися про видатних українців , цікаві місця, якими славиться наша держава. Також учні пограли у гру-складанку "Моя Україна". А на завершення виготовили патріотичні долоньки українок і українців та утворили ланцюжок єдності .



    Педагог-організатор Юлія Середа разом з гімназистами втілила у життя креативний марафон"Кіноплівка з паперу: символ єднання". Цей креативний захід відображає історію та сучасність щорічного ланцюга єднання, який символізує міцний зв’язок між українцями. На паперовій плівці зображені фотографії та малюнки, що передають дух єдності: кадри живих ланцюгів, які щороку утворюють люди в різних куточках України. Кіноплівка стала своєрідним “стрічковим альбомом” нашої нації, де кожен кадр говорить про єдність, мир і любов до України. Вона не лише нагадує про історичну подію 1919 року, а й підкреслює, наскільки важливо зберігати цю традицію сьогодні. Цей захід доводить, що навіть прості матеріали, такі як папір, можуть стати потужним засобом вираження наших спільних цінностей та прагнень.
    Бібліотека гімназії також долучилася до святкування Дня Соборності, організувавши історичний екскурс "Єдина духом Україна" під час якого учні 5-6 класів дізналися про історичне значення, переглянули літературу, що розкриває ідею єдності нашої держави та послухали цікаві факти з історії створення свята. Здобувачі освіти не лише дізналися багато цікавого про історію нашої країни, а й активно долучилися до виконання творчих завдань, які підготувала завідувачка бібліотекою Антоніна Захожа: писали теплі побажання Україні, створювали асоціативний кущ, розгадувати цікаві загадки та філворд. День Соборності – це свято не лише держави, а й кожного з нас. Це день, коли ми усвідомлюємо свою приналежність до великої української родини. І нехай це почуття єдності завжди зігріває наші серця.





субота, 18 січня 2025 р.

Палкий сніговик

    Зимова пора — це не лише час для свят та відпочинку, а й чудова можливість для фізичної активності на свіжому повітрі. Фізичні ігри сприяють зміцненню імунної системи, покращують кровообіг і дарують заряд енергії. В рамках святкування Дня сніговика, учні гімназії змогли не лише насолодитися зимовими забавами, але й зміцнити здоров’я через активності на свіжому повітрі. Фізичні вправи на вулиці, зимова гімнастика допомогли зігрітися, підвищити тонус і підготувати організм до активної діяльності.


    А учні 5-Б класу на уроці математики (учитель Олійник А.В.) з нагоди свята розв'язували цікаві завдання від сніговиків, шукали вихід із засніжених лабіринтів. Учні 2-6 класів на уроках інформатики разом з Аллою Володимирівною створювали неймовірні малюнки у графічному редакторі. Діти не лише розвивали математичні здібності, а й дали волю творчості.



пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Штучний інтелект: не заміна вчителю, а його надійний помічник

       Світ стрімко змінюється, технології проникають в усі сфери нашого життя і освіта не є винятком. Штучний інтелект вже не є фантастикою з фільмів, а стає реальністю, що впливає на наше сьогодення. Саме тому в гімназії відбувся надзвичайно актуальний науково-методичний семінар «Виклики та можливості штучного інтелекту в освіті», який провів старший викладач кафедри психології та інклюзивної освіти РОІППО Озарчук А.В.
   Захід викликав жвавий інтерес серед педагогічного колективу, адже тема використання ШІ в освітньому процесі є сьогодні однією з найбільш обговорюваних. Як зазначила учасники заходу, сьогодні ми стоїмо на порозі нової ери в освіті, і дуже важливо зрозуміти, як ефективно використовувати потенціал штучного інтелекту.
  Озарчук А.В. майстерно розкрив широкий спектр можливостей, які відкриває штучний інтелект для покращення освітнього процесу.
  Захід пройшов в атмосфері активного діалогу та обміну думками.




Марафон «Виховання на цінностях»

    Одним із компонентів формули нової школи є наскрізний процес виховання, який формує цінності. У Костопільській гімназії № 2 виховання цінностей – одне з головних завдань Стратегії розвитку закладу. З метою вивчення наскрізності виховної складової навчальних занять було проведено марафон «Виховання на цінностях», який проходив за п'ятьма локаціями-цінностями «Спілкування», «Патріотизм», «Любов», «Здоров'я», «Традиції». Під час якого колектив, розділений на 2 групи рухався за окремим маршрутом, відвідуючи всі зупинки. 
    Локацію «Патріотизм» готували учителі Лідія Бородавка та Оксана Жигун через інтеграцію англійської мови та історії. Упродовж подорожі присутні мали можливість «зустрітися» зі славною княжною Анною Ярославівною, провести дослідження написів на грошових купюрах для з'ясування їх значення у подальшому успішному розвитку міжнародних відносин України з європейськими державами та створити кадри з кінострічки «Код української нації», під час якої показали роль патріотизму через канони виховання князів Русі України



    
    Математику та фізику вчителі Людмила Козачок та Оксана Ковальчук перетворили на суцільну любов та стосунки у парі на інтегрованому занятті «Фізика почуттів, функція любові». Вони показали зв'язок між абстрактним поняттям любові та фізичними законами й математичними функціями, вдосконалили знання про квадратичну функцію та властивості хвиль. Працюючи в групах, колеги розглянули яку функцію відіграє любов у сім'ї та родині, колективі, суспільстві та державі. Пригадали закон збереження електричного заряду та виконали вправу «Обмін зарядом любові та доброти». Спостерігаючи явище дифракції, виявляли хвилю любові, яка долає перешкоди.





    Зустріч у світлиці «Традиції» підготувала завідувач бібліотекою Антоніна Захожа, яка запропонувала гру «Святкова магія Різдва» через ялинковий адвент-календар із виконанням різноманітних інтерактивних, творчих завдань на складання сучасних колядок, слів різдвяного алфавіту, вигадування та слухання щедрівок різними мовами. Наприкінці заходу педагоги отримали передбачення на 2025 рік.


    Цінність і здоров'я присутні відчули, відвідавши ресторацію у вчителів біології Людмилі Пшенко та Ольги Курганової. Педагоги із захопленням частували чорним шоколадом з кавою, прослухали інформацію про концепцію, розроблену вченими Гарвардського університету та створювали власну тарілку здорового харчування.




   На локації «Спілкування» учителя української мови та літератури Наталія Симонець та Наталія Фесюк довели, що аксіомою повноцінної життя в соціумі є важливість «живого» спілкування, складаючи пазли з цитатами про мову, висловлюючи власні  емоції і демонструючи свій професіоналізм, вимовляючи фразу «Іди сюди» різними інтонаціями. Акцентували на нагальній потребі сучасної молоді, що «зависають» у гаджетах та спілкуються в соцмережах. Наприкінці зустрічі учасники отримали від її організаторів «компліменти» з чудовими побажаннями, які неодмінно здійсняться у новому році.







    Важливо, щоб кожен учасник освітнього процесу, і здобувач освіти зокрема, усвідомлював, що цінності – це фундамент, на якому будується особистість та багатство, яке ми передаємо з покоління в покоління, зберігаючи культурну спадщину і формуючи майбутнє.
    Дякуючи педагогам, які постійно прагнуть до того, щоб освітнє середовище удосконалювалося до сучасних реалій та забезпечувало емоційно-психологічну захищеність і душевний комфорт особистості, рік розпочався гарною подією, отриманим позитивним настроєм та новими знаннями.