Одним із компонентів формули нової школи є наскрізний процес виховання, який формує цінності. У Костопільській гімназії № 2 виховання цінностей – одне з головних завдань Стратегії розвитку закладу. З метою вивчення наскрізності виховної складової навчальних занять було проведено марафон «Виховання на цінностях», який проходив за п'ятьма локаціями-цінностями «Спілкування», «Патріотизм», «Любов», «Здоров'я», «Традиції». Під час якого колектив, розділений на 2 групи рухався за окремим маршрутом, відвідуючи всі зупинки.
Локацію «Патріотизм» готували учителі Лідія Бородавка та Оксана Жигун через інтеграцію англійської мови та історії. Упродовж подорожі присутні мали можливість «зустрітися» зі славною княжною Анною Ярославівною, провести дослідження написів на грошових купюрах для з'ясування їх значення у подальшому успішному розвитку міжнародних відносин України з європейськими державами та створити кадри з кінострічки «Код української нації», під час якої показали роль патріотизму через канони виховання князів Русі України
Математику та фізику вчителі Людмила Козачок та Оксана Ковальчук перетворили на суцільну любов та стосунки у парі на інтегрованому занятті «Фізика почуттів, функція любові». Вони показали зв'язок між абстрактним поняттям любові та фізичними законами й математичними функціями, вдосконалили знання про квадратичну функцію та властивості хвиль. Працюючи в групах, колеги розглянули яку функцію відіграє любов у сім'ї та родині, колективі, суспільстві та державі. Пригадали закон збереження електричного заряду та виконали вправу «Обмін зарядом любові та доброти». Спостерігаючи явище дифракції, виявляли хвилю любові, яка долає перешкоди.
Зустріч у світлиці «Традиції» підготувала завідувач бібліотекою Антоніна Захожа, яка запропонувала гру «Святкова магія Різдва» через ялинковий адвент-календар із виконанням різноманітних інтерактивних, творчих завдань на складання сучасних колядок, слів різдвяного алфавіту, вигадування та слухання щедрівок різними мовами. Наприкінці заходу педагоги отримали передбачення на 2025 рік.
Цінність і здоров'я присутні відчули, відвідавши ресторацію у вчителів біології Людмилі Пшенко та Ольги Курганової. Педагоги із захопленням частували чорним шоколадом з кавою, прослухали інформацію про концепцію, розроблену вченими Гарвардського університету та створювали власну тарілку здорового харчування.
На локації «Спілкування» учителя української мови та літератури Наталія Симонець та Наталія Фесюк довели, що аксіомою повноцінної життя в соціумі є важливість «живого» спілкування, складаючи пазли з цитатами про мову, висловлюючи власні емоції і демонструючи свій професіоналізм, вимовляючи фразу «Іди сюди» різними інтонаціями. Акцентували на нагальній потребі сучасної молоді, що «зависають» у гаджетах та спілкуються в соцмережах. Наприкінці зустрічі учасники отримали від її організаторів «компліменти» з чудовими побажаннями, які неодмінно здійсняться у новому році.
Важливо, щоб кожен учасник освітнього процесу, і здобувач освіти зокрема, усвідомлював, що цінності – це фундамент, на якому будується особистість та багатство, яке ми передаємо з покоління в покоління, зберігаючи культурну спадщину і формуючи майбутнє.
Дякуючи педагогам, які постійно прагнуть до того, щоб освітнє середовище удосконалювалося до сучасних реалій та забезпечувало емоційно-психологічну захищеність і душевний комфорт особистості, рік розпочався гарною подією, отриманим позитивним настроєм та новими знаннями.