Зовнішнє незалежне оцінювання

Вступ-2023





Модель проведення НМТ в 2023 році. Головне

20 січня презентована модель та особливості проведення національного мультипредметного тесту, результати якого необхідні абітурієнтам для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти.

🚩 Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.

Обов’язкові предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика.

🚩 Універсальність предмета НМТ на вибір вступника

Третій предмет НМТ є універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він обрав.

Для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

🚩 Час на виконання НМТ
НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час на виконання завдань з різних предметів.

🚩 Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовуватися результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів.

🚩 Прохідні пороги НМТ

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

🚩 Реєстрація на НМТ

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Цього року буде забезпечено безпаперову реєстрацію учасників.

🚩 Кількість сесій НМТ

Передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні–липні.

У додатковій сесії тестування візьмуть участь вступники, які з поважних причин не пройдуть тестування під час основної.

🚩 Проведення НМТ в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в обладнаних комп’ютерних аудиторіях, створених як в Україні та за її межами.

🚩 Структура НМТ з історії України

У тестуванні з історії України учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

🚩 Структура НМТ з іноземної мови

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

🚩 Додаткові матеріали на НМТ з математики

Під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

🚩 Використання результатів ЗНО/НМТ минулих років

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Прохідні бали з усіх предметів НМТ підвищено

Під час вступної кампанії 2023 року буде підвищено мінімальні пороги для всіх предметів НМТ, які необхідно подолати учасникам для отримання позитивного результату тестування.

Зокрема, для отримання можливості брати участь у конкурсному відборі вступнику необхідно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів за виконання кожного з трьох блоків НМТ.

Отже, заважаючи на характеристики тестів, що будуть застосовані в 2023 році, учасникам тестування для отримання мінімальних балів за шкалою 100-200 необхідно набрати з:

🚩 української мови – мінімум 5 тестових балів (з 45 можливих);
🚩 математики – мінімум 4 тестових бали (з 32 можливих);

🚩 історії України – мінімум 6 тестових балів (з 54 можливих);

🚩 біології – мінімум 5 балів (з 46 можливих);

🚩 фізики – мінімум 4 бали (з 32 можливих);

🚩 хімії – мінімум 4 бали (з 40 можливих);

🚩 іноземних мов – мінімум 4 бали (з 32 можливих).



Які несподіванки готує ЗНО-2022?


На інформаційних сторінках учасників уже розміщені запрошення для участі в ЗНО-2021

29 квітня на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів тестування.

Учасникам зовнішнього незалежного оцінювання необхідно самостійно сформувати й роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Доступ до інформаційної сторінки здійснюється за номером сертифіката і пін-кодом, указаним в ньому. Радимо завчасно роздрукувати запрошення-перепустку: цей документ обов’язковий для Вашого допуску на пункт тестування. Наголошуємо: номер запрошення має стівпадати з номером сертифіката!

Учасники, які не отримали індивідуальні конверти із сертифікатами, можуть перевірити місцезнаходження цих поштових відправлень. Для цього необхідно ввести номер реєстраційної картки до сервісу перевірки стану опрацювання документів: якщо учасника зареєстровано і йому відправлено лист із сертифікатом, то на сторінці буде зазначено ідентифікатор відповідного поштового відправлення, за яким можна відстежити стан надходження листа.

За прізвищем, іменем учасника можна також визначити ідентифікатор відповідного поштового відправлення, скориставшись сервісом "пошук сертифіката".

Візьміть до уваги: листи, які зберігалися в поштовому відділенні протягом місяця і не були вручені адресатам, повертаються до регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Учасники, які ще не отримали лист із сертифікатом, можуть звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти.


Стартувала реєстрація на пробне ЗНО-2021

5 січня 2021 року розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна скласти з одного з таких предметів:

  • українська мова; 
  • українська мова і література; 
  • історія України; 
  • математика; 
  • біологія; 
  • географія; 
  • фізика; 
  • хімія; 
  • іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.

Тестування відбудуться 10 квітня 2021 року.

У 2021 році кожен учасник/кожна учасниця пробного тестування зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із цього переліку й пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде як ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, так і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів з переліку.

Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.

Крім того, Український центр оцінювання якості освіти та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти УЦОЯО докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.

Вартість пробного ЗНО у 2021 році різнитиметься в регіонах і становитиме від 195 до 255 грн. Вартість одного тестування для одного учасника/учасниці оголошено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Різниця у вартості пов’язана з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи іншому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо.

Участь у пробному тестуванні дає можливість учасникам/учасницям попрактикуватись у роботі з тестами, що відповідають вимогам програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, спробувати заповнювати бланки відповідей, психологічно налаштуватися на проходження ЗНО та зрозуміти, як ефективно розподіляти час.




Підготовка до ЗНО-2021

Міністерство освіти і науки України оприлюднили наказ, у якому затвердили дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 року. 

Так, реєстрація для участі у ЗНО триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Всі школи мають зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

Дати основної сесії ЗНО у 2021 році:

  • 21 травня – тестуванням з хімії;
  • 24 травня – тестування з іспанської, німецької, французької мов;
  • 25 травня – з англійської мови;
  • 28 травня – з математики;
  • 1 червня – з української мови, української мови і літератури;
  • 4 червня – з історії України;
  • 7 червня – з фізики;
  • 10 червня – з біології;
  • 5 червня – з географії.
  • Як обрати якісний домашній принтер: розповідаємо, на що звернути увагу під час покупки
    1 жовт , 11:56

Інформація про результати ЗНО з усіх навчальних предметів з'являться на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Зазначимо, що ДПА у 2021 році теж буде проводитися у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Школярі мають складати іспити з таких предметів: українська мова, математика, історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова – за вибором учня), а також один із навчальних предметів зі списку: історія України абр іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія (за вибором учня).

До слова, у 2021 році випускники після школи зможуть складати ЗНО із 5 навчальних предметів. Зокрема, буде два ЗНО з української мови: учні зможуть обрати, чи складати ЗНО з мови та літератури, чи окремо лише з української мови. Яким буде тестування у наступному році – читайте за посиланням  Яким буде ЗНО з української мови та літератури у 2021 році: деталі .



НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ
Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня №635 урегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів:
• українська мова і література
• історія України
• математика
• біологія
• географія
• фізика
• хімія
• англійська мова
• іспанська мова
• німецька мова
• французька мова
ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.


Немає коментарів:

Дописати коментар