неділя, 29 листопада 2020 р.

Майбутнє за нами

       Вибір майбутньої професії – це досить серйозний і відповідальний крок у житті кожного підлітка. У світі існує величезна кількість професій. Деяким людям іноді дуже важко зробити якийсь певний вибір, і вони губляться в цьому розмаїтті. Завдання школи – ознайомити учнів з професіями та правилами їх вибору, виховати навички самопізнання як основу професійного самовизначення, сформувати вміння зіставляти свої здібності з вимогами сьогодення та забезпечити розвиток професійно важливих якостей особистості. Тому з 23.11. по 27.11.2020 року  у Костопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 проведено Тиждень профорієнтації під гаслом «Майбутнє за нами».

Розпочався тиждень з підготовленої вікторини «Відгадай професію», підготовлену учнями 8-А класу під керівництвом класного керівника Олійник А.В.

Учні закладу мали змогу прочитати цікаву інформацію, дізнатися багато нового про світ сучасний професій та відгадати професії, зашифровані у ребусах.

Бібліотекар Токар А.М. підготувала презентацію літератури «Вибір професії. Ким стати?», яка діяла упродовж тижня у шкільній бібліотеці. 

Розвиток інтелектуальних здібностей – один із напрямків правильного вибору майбутньої професії. Тому учні 4-A класу полюбляють грати в інтелектуальні ігри під час перерв – ділиться класний керівник Жанна Вікторівна Козак. 





  Крім того, четвертокласники полюбляють гру «футбол», розповіли із задоволеннямпро професію футболіста. Крім того, вони запропонували зіграти матч з учнями 4-Б класу. Справжні вболівання і дружні стосунки класів підтвердилися після рахунку 5:5 та, навіть, після пенальті 1:1.

На годині класного керівника учні 6-А класу спільно з класним керівником Пшенко Л.В. написали листи про те, ким вони мріють стати у майбутньому та разом спланували зберегти їх до 11 класу, щоб потім порівняти, чи  не змінилися їхні мрії. 

Учні 8-А класу зустрілися з Радіон Н.А., фахівцем з профорієнтації Костопільської філії Рівненського обласного центру зайнятості та обговорили питання «Правила вибору професії». В ході бесіди школярі ознайомилися з формулою вибору професії та Атласом професій майбутнього з доповненою реальністю. 





На завершення Тижня практичний психолог Примак-Моргус О.В. провела діагностику професійної спрямованості старшокласників за методикою «Вивчення статусів професійної ідентічності» (А.А.Азбель)

Після завершення карантину відбудуться заплановані екскурсії на місця роботи батьків, які з нетерпінням щороку чекають учні школи.

Упродовж Тижня профорієнтації учні  обговорили чимало  питань щодо широкого сучасного світу  професій, адже вдало обрана професія –  це ключ до успіху, чого ми бажаємо усім нашим школярам.


субота, 28 листопада 2020 р.

Запалимо свічки пам'яті


Згадайте нас — бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно...
     Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
   Напередодні Всеукраїнської акції "Запали свічку пам’яті" померлим від голоду в Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося ряд заходів. Упродовж дня у шкільній бібліотеці діяла виставка- пам'ять "Голодомор в Україні: говоримо сьогодні, пам'ятаємо завжди...".

    Учні 8-А класу (класний керівник Олійник А.В.) переглянули відеоролики "День пам’яті жертв Голодомору", "Про Голодомор на Україні 1932-933 рр." та "Геноцид українського народу"



    Для учнів 4-А класу (класний керівник Козак Ж.В.) день розпочався із дослідження, під час якого діти дізнавалися про хліб різних народів. 
Потім говорили про голод і Закон п'яти колосків. На уроці трудового навчання виготовляли квітку пам'яті - незабудку та створили спільну листівку 



Після цього, школярі запалили свіче чум біля пам'ятного знаку Голодоморів. 

А повернувшись до школи, на партах четвертокласників лежали скибочки хліба, які потрібно було розділити на три частини. Діти побачили ті норми хліба на день, їх враження були незабутні та щирі, якими вони поділилися у Щоденнику вражень, написавши роздуми ,,27 листопада. Цей день у моєму житті...".
     Завершився день скорботи історичною годиною «Вогонь скорботи в серці на віки», який підготували учні 9-Б класу. Учні разом із класним керівником Козачок Л.В. створили куточок пам'яті, 
біля якого читали вірші та спогади очевидців тієї страшної трагедії.


вівторок, 24 листопада 2020 р.

Ліхтарики толерантності

  У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності з метою формування в учасників освітнього процесу загальнолюдських моральних цінностей. Учні початкової школи долучилися до виготовлення ліхтариків толерантності, на яких  розмістили вислови мудреців та видатних людей про терпіння і терпимість до інших.

   Нехай ліхтарики допоможуть зрозуміти кожному: «Ми всі різні, але ми – рівні» і закличуть всіх учасників освітнього процесу до миру, єдності та поваги один до одного.

неділя, 22 листопада 2020 р.

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та Тиждень безпеки дорожнього руху по-новому

            Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях. Мета наскрізних ліній – «сфокусувати» увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою, усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.

З метою забезпечення інтеграції ключових і предметних компетентностей, використання міжпредметних зв’язків у ході навчання учнів та реалізації єдиних для всіх освітніх галузей наскрізної лінії «Здоров’я і безпека», в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижня безпеки дорожнього руху у закладі було оголошено міжпредметний флешмоб «Безпека понад усе». Упродовж тижня усі педагоги школи активно долучилися до заходу та обрали цікаві форми роботи, використали різноманітні інструменти для розвитку наскрізних умінь та продемонстрували дітям, наскільки важливо (а також цікаво!) не просто отримувати знання, а й використовувати їх на практиці. 

Так учителі української мови Кедрук С.М. та Фесюк Н.Є. написали диктант «Увага на дорозі» з учнями 7-8 класів та розглянули правила дорожнього руху, склавши кросворди 

А от на уроці української мови у 4-Б класі (вчитель Єрмак Г.П.) з теми «Рід іменників» червоною ниточкою пройшло слово «електробезпека». Хвилинка каліграфії з написання букв «Е», «е», буквосполучень «Ел», «лек», «тр», «ик», «ка», слова «електрика», гра «Де сховалася електрика» з написання предметів побуту, в яких «ховається» електрика, бесіда «Безпека в побуті» з розвитку мовлення, диктант з обгрунтуванням «Практичні поради при користуванні електроприладами» – це ще не всі форми роботи, які Галина Пилипівна вміло підбирала упродовж усього уроку. 

Учнями 5-А класу продемонстровано відеорепортаж «Бережи себе», який створений у поетичній формі на уроці зарубіжної літератури (вчитель Киріша І.П.)

На уроці природознавства у 5 класі Ольга Валеріївна Курганова, використовуючи інтерактивну дошку, в рамках вивчення теми "Магнітні та електричні фізичні явища", підготувала  через платформу LearningApps інтерактивну вправу, під час якої учні мали змогу погратися пазлами, преглянути відеопрезентацію та обговорити тему небезпеки ураження блискавкою і перебування дітей біля високовольтних ліній електропередач. 

Учні 7 класів на уроці географії (вчитель Осипчук Ю.І.) у рамках теми «Стихійні лиха метеорологічного характеру» опрацювали правила поведінки під час заметілі, буревію, граду, грози та інших стихійних лихах. 

А як цікаво це все вивчати англійською мовою…. Учителі Недільчак О.В. та Жигун О.М. підготували учням цікаві вправи, які сприяли поясненню життєво важливих потреб дотримання правил безпеки в різних місцях, а саме на дорозі.  На уроці у 5-Б класі Олена Вікторівна презентувала відеопрезентацію «Traffic Signs and Rules for Kids» (Дорожні знаки і правила для дітей), під час якої діти ознайомилися з правилами поведінки на дорозі англійською мовою та на завершення уроку розгадали загадки на знання дорожніх знаків

Оксана Миколаївна під час вивчення теми «School Life» (Шкільне життя) у 6-А класі підготувала школярам пазли «Правила поведінки на дорозі», розмальовки дорожніх знаків. Крім того, учні опрацювали правила безпеки на дорозі при русі з дому до школи. 

Справжнім випробуванням для учнів 7-х класів став урок основ здоров’я. Учні під керівництвом Ніли Василівни Луцов’ят, вивчаючи тему «Пожежна безпека» здійснили практичні відпрацювання евакуації з приміщення школи та надання до медичної допомоги потерпілому під час пожежі. 


     Трудове навчання – це предмет, на якому майже щоуроку потрібно повторювати правила користування небезпечними предметами. Ось саме у 4 класі перед роботою учні повторювали алгоритм дій під час роботи з ножицями (вчитель Луцовят Ф.В.)  А на уроці мистецтва у 3-А класі школярі разом з учителем Кусік О.В., вивчаючи тему «Осінній день», повторили правила поведінки під час грози та правила користування ножицями і клеєм 


       Навчання математики, інформатики та фізики реалізовується через уміння аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі статистичних даних; уміння врахувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень, використовуючи задачі, навчальні експерименти, досліди, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя та дотримання учнями правил безпеки життєдіяльності. Учням 6-Б класу домашнім завданням було намалювати дорожні знаки, в яких присутні математичні фігури і числа та розповісти  для своїх однокласників, що означає дорожній знак і як він пов’язаний з математикою. Крім того Оксана Миколаївна Ковальчук підготувала шестикласникам гру «Вірю-не вірю», під час якої учні слухали запитання і давали короткі відповіді, плескаючи у долоні. Учні не вірили, що є знак, який забороняє стоянку в парні дні місяця, хоча насправді він існує. Проте двома сплесками у долоні, пролунала відповідь стовідсотково на запитання, що число 50 у крузі означає стоянку не довшу, ніж 50 хв. та що емблема автомобіля « Ауді» має 5 кілець. Під час гри діти дізналися,  що знак «Стоп» написано у восьмикутнику та у підсумку – поглибили свої знання  з дорожніх знаків і довели, що потрібно бути уважним  на дорогах. 

«Безпека і математика» – під таким гаслом проходив урок математики з теми «Розв’язування задач» у 5-А класі (вчитель Лук’яненко Б.А.). На уроці учні написали математичний диктант зі статистики надзвичайних ситуацій «Математика в цифрах» та розв’язали задачі з дотримання правил безпеки вдома та на вулиці. Подання проблеми дотримання правил з безпеки життєдіяльності у вигляді задач здатне чинити більший вплив на учнів, ніж просто слова. 

На уроках інформатики учителі Тильман Т.Г, Корнійчук І.В. та Олійник А.В. провели:

-       у 8-х класах – інтерактивну гру-вікторину "Безпечний Інтернет" та  інтерактивну вправу "Бути захищеним просто" на складання пазлів з теми «Конструювання сайтів. Використання онлайн-систем конструювання сайтів» (вчитель Олійник А.В.);

-       у 5-Б класі переглянули інтерактивну казку «Безмежний ліс» на сайті «On-ляндія - безпечна веб-країна» в рамках теми уроку «Безпечне користування Інтернетом. Критичне оцінювання інформації, отриманої з Інтернету» (вчитель Олійник А.В.)


-       у 2 класах – гру "Інформатичне доміно", метою якої було повторення правил безпеки життєдіяльності та поведінки у комп'ютерному класі (вчитель Корнійчук І.В.).; 



-       у 3-4 класах – показ відеоролика "Безпека в кабінеті інформатики" та презентації на тему "Безпека на дорозі. Дорога додому" (вчитель Тильман Т.Г.)

А фізика у 7 класі (вчитель Козачок Л.В.) стала уроком-дослідженням. Учні виконали та захистили проєкт із теми "Механічний рух", з'ясували, з якою швидкістю має рухатись автомобіль у населеному пункті. Крім того, здобули практичні навички визначення середньої швидкості автомобілів, визначили, чи не перевищили швидкість автомобілі і на скільки безпечною є ділянка дороги, що містить пішохідний перехід біля школи та повторили правила безпечної поведінки пішохода на дорозі. 

З метою становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного формувати навколо себе безпечне життєве середовище учнями 7-А класу під керівництвом Ушакової О.Ю. на уроці історії складено кросворди з історії виникнення правил безпеки на дорозі та необхідність їх дотримання. 

На уроці «Я досліджую світ» у 2-Б класі Ірина Анатоліївна Ковтун підготувала школярам віртуальну мандрівку до Служби безпеки в рамках теми «Які правила в сім’ї», під час якої другокласники віднайшли капсулу «Корисні підказки». Відкривши її, учні обговорили правила безпечної поведінки з електроприладами та склали пам’ятку. 

А от учні 2-А класу на уроці «Я досліджую світ» розглянули тему «Що я вмію і люблю» (вчитель Давидчук Т.Ф.). Другокласники обговорювали питання безпечної поведінки вдома за відсутності дорослих. Цеглинки леґо слугували сигналами під час опитування «Безпечні і небезпечні місця для розваг удома». Цікаво пройшла рольова гра "Візьму інтерв'ю у постраждалих", по вині яких було затоплено сусідів та сталось отруєння дитини медикаментами.На завершення уроку діти дослідили, якими предметами не можна гратися і чому, колективно склали  пам'ятку у вигляді будинку "Запам'ятай!", де записали поради щодо дій, коли залишаєшся вдома сам. 

Учні 1-х класів (учителі Козьмін А.В., Тимошик Ю.М.) на уроці математики виконували завдання на додавання та віднімання чисел частинами, які отримали від світлофора Моргайка, замальовувавши частини у відповідний колір; 

на уроці читання не тільки вивчали нову літеру, а й стали учасниками гри "Азбука безпеки зі Світлофором Моргайком" - відгадували  загадки, будували звукові моделі, знайомились зі знаками дорожнього руху, із задоволенням взяли участь у забаві "Червоний, жовтий, зелений", дивились мультик про правила дорожнього руху. Першокласники за допомогою LEGO шість цеглинок закріплювали літеру Вв (ве), сигналізували в яких словах (з безпеки життєдіяльності) чули звук «в» (вуличний рух, велосипед, світлофор, пожежа, швидка допомога, правила поведінки, школа, дорога, електрика, вогонь, дружба, порушник, закон, техніка безпеки). Школярі запевнили дорослих, що завжди будуть дотримуватись безпеки, і не тільки на дорозі, а й у побуті. 

Козак Жанна Вікторівна для своїх вихованців, учнів 4-А класу, на уроці математики провела хвилинки безпеки в процесі пояснення теми «Одиниці вимірювання довжини», а на уроці позакласного читання, використовуючи групову форму роботи мали змогу поділитися "Розповіддю про нас самих". Крім того, на перерві теж не обійшлося без виховного моменту. Школярі переглянули мультфільм «Безпека на дорозі», провели огляд портфелів на наявність світловідбиваючих наліпок, зустрілися із старшокласниками, які розповіли про правила поведінки під час перерв.

Учні 3-х класів на уроці "Я досліджую світ" вивчали цікаву тему про звичаї і традиції народів світу. Діти розповіли, як святкують Новий рік у їхніх сім'ях, а також опрацювали моменти, від яких можна чекати небезпеки: ялинкова гірлянда, прикраси на ялинку, бенгальські вогні - та повторили правила пожежної безпеки (учителі Максимчук Л.В., Перебенесюк Н.С.)  

«Урок фізичної культури завжди проходить з поєднанням актуальністі безпеки життєдіяльності учнів» - наголошує учитель Рахметов Т.Н. Цього ж разу –  правил поведінки на вулиці та переході через дорогу. Урок проведений у формі гри «Світлофор», упродовж якої учні 1-Б класу вдосконалили і вивчили нові правила дорожнього руху та переходу пішоходів через зебру, вулицю. 

Школярі, які після уроків відвідують групу продовженого дня, взяли участь у створені стінгазети  "Безпека очима дітей " під керівництвом вихователя               Аргути О. 


Гостем флешмобу став випускник школи Мурза Юрій, який тепер є студентом Харківського національного університету внутрішніх справ. Він провів бесіди з учнями 5-8 класів профілактичні бесіди щодо дотримання особистої безпеки під час перебування вдома та на вулиці.