пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Шановні випускники-ювіляри Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2!

    Школа щороку, в останню суботу лютого, гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір-зустріч. Хтось зовсім недавно залишив улюблену парту, а для когось вже п᾿ятдесят років тому пролунав останній дзвінок та усіх вас об’єднують класні вчителі, незабутні уроки, шалені перерви, веселі концерти, цікаві екскурсії, які залишаться в пам’яті назавжди.
    І сьогодні пропонуємо Вам поринути у подорож крізь час та пригадати шкільні роки на онлайн-зустрічі. Не забувайте рідної школи, повертайтеся сюди знову і знову, адже тут радітимуть вам завжди, навіть, коли ви вже дорослі.


понеділок, 22 лютого 2021 р.

Мова - душа нації

    Мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
   21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. До відзначення долучилася вся шкільна родина закладу.
    Напередодні свята у 2-А та 2-Б класах (класні керівники Давидчук Т.Ф., Ковтун І.А.) відбулась мовознавча вікторина "Мова барвиста, мова багата", де школярі активно відгадували мовні загадки, доповнювали прислів'я, розпізнавали українських письменників та їх твори.

    На завершення заходу другокласники висловили своє ставлення до рідної мови, створивши колаж у вигляді серця та плакат «Я люблю українську мову, тому що вона…»




    Єрмак Г.П. підготувала для четвертокласників гру-подорож "Місто знавців мови". Учні сворювали літературний монтаж про мову, змагались у мовному турнірі "Хто більше назве прислів'їв", "Розшифруй фразеологізми", з великою цікавістю розгадували шаради, загадки-жарти, складанки, дискутували на тему "Чому не всі українці розмовляють рідною мовою".



    У шкільну бібліотеку на екскурсію "Мандрівка книжковим містечком" завітали учні 1-х класів з класними керівниками. Діти дізнались, що означає слово «бібліотека», ознайомились з правилами користування бібліотекою та поводження з книгою. Учні доєдналися до акції "Подаруй українську книгу".

    Крім того, бібліотекар Токар А.О. підготувала для учнів 3-4 класів онлайн-інформину "Солов'їна, барвінкова, українська рідна мова"
    У 7-А класі відбулась читацька конференція"Мово рідна, слово рідне, хто тебе забуває, той у серці тільки камінь має", проведення якої організувала класний керівник Ушакова О.Ю. Під час конференції діти активно обговорювали вимови в українській мові, демонстрували малюнки до улюблених творів, ознайомились з літературно-художньою виставкою.





    Упродовж дня, проходили музичні перерви під гаслом "Слухай українське", під час яких учасники освітнього процесу слухали пісні у виконанні українських співаків.
    А на завершення дня, учні 6-А класу під керівництвом класного керівника Пшенко Л.В. підготували експрес-повідомлення "Мови нашої слова, наче музика жива", з яким познайомили учнів 5-6 класів.


    Приємною несподіванкою для п'ятикласників та шестикласників стала надана можливість перевірити власні знання рідної мови, взявши участь у мовознавчій бліц- вікторині. Прощалися із усмішками на обличчях, бо всі отримали задоволення від цього п'ятихвилинного "іформаційного інтенсиву".

неділя, 21 лютого 2021 р.

Свято зими

    Свято зими - це традиції , які відроджуються. Усі емоції, які відчували учні, батьки та вчителі не передати словами. Адже це вперше... Глиба снігу... Невідомі вміння... Страх...
    Але... нові враження, новий досвід, нові емоції...
І лише партнерські стосунки усіх учасників освітнього процесу допомагають долати труднощі разом.

    Казковий герой довго обговорювався серед учнів, але зупинилися на, усім відомій, "Зайчиковій хатці". Чому? Бо це не просто розфарбована глиба снігу, це не просто казка. Це її зміст...

    І так, спільними зусиллями, створювалися снігові герої... Працювали дружно всі. Було не легко, але весело.



    Дякуємо усім учням, батькам та вчителям, які допомогли отримати подяку, подарунки та гарні емоції!!! Такі заходи згуртовують колектив, допомагають наповнити шкільні будні різними барвами.



Герої не вмирають...

Свіча і ангели. Молитва.
Майдан вселюдний обіймає.
Нехай повторюють вуста
Повік герої не вмирають...
    20 лютого ми вшановуємо пам’ять Небесної Сотні, справжніх героїв, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності.
    З метою увічнення пам'яті Героїв, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу у Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 проведено ряд заходів.
    У шкільній бібліотеці Токар А.О. провела інформаційну годину "Час плине, а пам’ять залишається...", на яку завітали учні 4 - Б класу з класним керівником Єрмак Г. П. Діти дізналися багато цікавих фактів про Революцію Гідності, пройшлися стежками Євромайдану, почули детальну хронологію тих подій.




    Учитель інформатики Дідух А.В. для учнів 4-х класів створила відео-фотоальбом "До дня вшанування Небесної Сотні", який обговорили на уроці.
    На передодні Дня вшанування Героїв Небесної Сотні у шкільній виставковій залі демонструвалася екскурсія "Героям слава...", яку підготували гуртківці під керівництвом учителя історії Бородавки Л.В.


    Учні 5-6 класів підготували поетичний марафон "У нашій пам'яті вони назавжди залишились".
   Україна оплакує своїх героїв, а пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Пам'ять зобов’язує нас не забувати подвиг Героїв Небесної сотні.

четвер, 11 лютого 2021 р.

Театр – це життя, і треба вчитися грати свою роль

    Людину завжди вирізняло з-поміж інших істот глибоке світовідчуття та потяг до прекрасного, адже не лише турботами про хліб насущний живе людина. Її душа прагне яскравих вражень, видовищ, естетичної насолоди. Задовольнити ці потреби покликаний театр.
Театр – це море сподівань,
І нездійсненних побажань.
Це гарне місце відпочинку,
І восени, і навіть взимку.
    10 лютого учні 8-А та 10 класів  мали змогу переглянути комедію І.Карпенка-Карого "Мартин Боруля" у Рівненському музично-драматичному театрі, в якій багатій Мартин Боруля одержимий ідеєю “фікс” – отримати статус дворянина. Заради досягнення мети він готовий на все. Про трагічні і комічні ситуації, в які потрапляє Мартин і його сім’я на шляху до здобуття титулу, діти дізнались переглянувши виставу.




вівторок, 9 лютого 2021 р.

Разом для найкращого Інтернету

       9 лютого 2021 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету.
    З метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору, цього дня у Костопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшло ряд заходів, під час яких обговорено шляхи безпечного використання молоддю інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
    Так під час уроків у 3-4 класах учителі інформатики Дідух А.В., Корнійчук І.В. організували перегляд відеороликів "Про Інтернет-залежність". Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини.




    У 10 класі під керівництвом учителя інформатики Олійник А.В. старшокласники обговорили правила поведінки в соціальних мережах та переглянули відео "Безпека в Інтернеті"

    Учні 9-А успішно пройшли тестування з теми "Загрози безпеки та засоби захисту даних" (вчитель Олійник А.В.)

    Крім того, дев'ятикласники ознайомилися із основними правилами Інтернет-безпеки, із цікавими фактами щодо використання соціальних мереж, переглядаючи презентацію "Безпечний Інтернет та соціальні мережі" (вчитель Корнійчук І.В.)
    Учителі інформатики Корнійчук І.В. та Олійник А.В. підготували інтелектуальну гру "Сто до одного" для учнів 10 класу.

    У цей день класний керівник 5-А класу Киріша І.П. провела зі школярами диспут "Правила коректного спілкування у месенжері та соцмережах", під час якого обговорили ситуації та склали правила спілкування. 
    У 9-Б класі пройшов урок безпеки "Безпечний інтернет та соціальні мережі", під час якого старшокласники обговорили позитивні та негативні моменти Інтернет-ресурсів (класний керівник Козачок Л.В.)
    У 4-А класі (класний керівник Козак Ж.В.) відбулася зустріч з представниками поліції Незгодою О.В. та Білерою О.Ю., під час якої обговорили правила безпечного спілкування та роботи в Інтернеті.
    Звісно, є безліч небезпечних речей на просторах мережі, серед яких і «тролінг», і «кібербулінг», і розпалювання ненависті, однак не можна забувати про колосальний потенціал, який глобальна мережа несе своїм користувачам.
    Тому проведені заходи дозволять зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти.

середа, 3 лютого 2021 р.

Учні школи вшанували пам'ять героїв Крут

    Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Український народ щороку вшановує пам'ять Героїв Крут. 29 січня до відзначення цієї події долучився і наш заклад. Одинадцятикласники разом з класним керівником Киришою Г.П. зорганізували віртуальну мандрівку історичним минулим нашої країни "Пам'ятай про Крути". Учні школи мали змогу переглянути фільм "Пам’яті героїв Крут" та відеоролик "У полі під Крутами". Класні керівники провели бесіди " Герої Крут- для нащадків взірець".
    Крім того, у бібліотеці шкільного абонементу №2, до Дня пам'яті героїв Крут представлено виставку-пам'ять "Он де, люди, наша слава, Слава України".