неділя, 3 січня 2021 р.

Для людини з талантом та любов’ю до праці немає перешкод

    Карантинні обмеження внесли свої корективи у методичній роботі Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, яка була спрямована на соціалізацію особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу, використовуючи сучасні технології та інструментарії, форми і методи навчання. От чого-чого, а інноваційних методик під час карантину аж ніяк не бракувало усім без винятку – і учням, і вчителям – довелося поєднати очну і дистанційну форми навчання, а також опанувати нові форми онлайн-навчання, удосконалити роботу з новими інтернет-програмами, що стало викликом часу для всієї освітянської спільноти не лише закладу, а й України. 
    Тому з метою поширення інноваційного педагогічного досвіду у сучасних умовах та задоволення потреб у професійній самореалізації педагогів у процесі співпраці було організовано проведення Педагогічного флеш-меседжу – короткого «вибухового» повідомлення від однієї особи іншим. Захід проходив за п’ятьма векторами (уроками): студія «Lapbook», локація «Подорожня», осередки «Різдвяний» і «QR-ляндія», майстерня «Handmade» та вітальня «Сторітелінг – історія про історію». Колектив, розділений на групи по 6 чоловік рухався за окремим маршрутом, відвідуючи усі зупинки. 
    Упродовж заходу учителі, що атестуються у 2020-2021 навчальному році, мали можливість швидко, лаконічно, цікаво донести до інших учасників інформацію щодо власних інноваційних ідей, технологій, методів і прийомів, поділитися з колегами однією із форм роботи в освітньому процесі. Виражена таким способом думка чи ідея забезпечувала усвідомлювану взаємозалежність між усіма учасниками комунікативної взаємодії як аспекту соціальних відносин на основі притаманних їй історичних, духовно-ментальних, соціокультурних форм. 
    Так, під час створення лепбуку на тему «Зима» учасники студії під керівництвом учителя початкових класів Козьмін А.В. вивчали букву «З», складаючи її з круп, пазлів, візерунків морозу на вікні та виконуючи інтерактивні вправи із звучання даного звуку, створення будови слова з буквою «з». 




    
    На локації «Подорожня» учителі історії Ушакова О.Ю. та географії Осипчук Ю.І. запропонували подорож "Зустріч цивілізацій", упродовж якої учасники познайомилися з Великими географічними відкриттями (це період в історії і географії людства, що розпочався у другій половині 15ст. і тривав до середини 17ст., коли європейцями були відкриті невідомі раніше моря, океани, материки, здійснені кругосвітні подорожі, що докорінно змінили уявлення людини про Землю). Учителі, які були в ролі учнів, працювали з картами та ілюстраціями, прослідкували та відновили напрямки основних подорожей, встановили результати кожної з них; знаходили послання у скрині, яке потрібно було розшифрувати, щоб дізнатися, що ще перевозили у трюмах кораблі  під час Великих географічних відкриттів. Крім того, присутні із задоволенням розгадували ребуси, слухали цікаві факти про екзотичні фрукти та мореплавців, переглядаючи ілюстративний матеріал та складаючи логічний ланцюжок. За правильні відповіді отримували золоті дукати побажань. На кораблях, які відпливали у далекі краї, записували бажання на наступний рік. Наприкінці подорожі поласували екзотичними фруктами, які були привезені мореплавцями до країн Європи. 
    






    
    Під час перебування в осередку «Різдвяний», в рамках інтегрованого уроку літературного читання і основ здоров’я, учасники розглянули тему «Щасливе Різдво – безпечне Різдво», фрагмент проєкту «Врятуймо Різдво», яку запропонували Луцов’ят Ф.В. і Козак Ж.В. Зустрічаючись на килимку та використовуючи вправи «криголами», учасники досліджували важливість святкування Різдва, читали опис українського етнографа Олекси Воропая про святкування українцями свята, розповідали про прочитане друзям, доповнювали розповіді власними спогадами, пробуджували радість зустрічі один з одним. Упродовж зустрічі присутні пригадували правила техніки безпеки під час свят, складали слова з дотримання правил поведінки під час морозу. Використовуючи ігрові технології, усі повернулися у дитинство, адже важливою умовою повернення духу святах є дитячі спогади, коли для нас дорослі були чарівниками. На завершення – заколядували господарям та отримали подарунки. 
    







    
    «QR-ляндія» - осередок, де учителі інформатики Олійник А.В і Корнійчук І.В. навчили своїх вихованців-колег користуватися мультимедійною дошкою, повторюючи правила техніки безпеки під час роботи за комп’ютером та відкриваючи пазли-фрагменти фото колективу. Рефлексію отримали від передбачень на Новий 2021 рік, використовуючи QR-коди. 





    
    Кожен учасник заходу відвідав майстерню з виготовлення новорічної листівки, де Наталія Романівна Ромашко запропонувала обрати колір листівки, різноманітні форми та методи її прикрас. Виготовлені листівки були підписані захисникам. 





    А на завершення Педагогічного флеш-меседжу усі вчителі-учасники заходу зібралися у вітальні «Сторітелінг – історія про історію», де учні 8-Б класу провели екскурсію по фресці «Афінська школа», яку підготували спільно з учителем математики Лук’яненко Б.А. 
    Рік закінчився гарною подією, отриманим позитивним настроєм та новими знаннями. Для людини з талантом та любов’ю до праці немає перешкод – такий висновок зробив педагогічний колектив Костопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, адже наші педагоги постійно прагнуть до того, щоб освітнє середовище вдосконалювалося до сучасних реалій та забезпечувало емоційно-психологічну захищеність і душевний комфорт особистості.

2 коментарі:

  1. Дуже цікаво, море емоцій і подарунків. Дякую, що мала можливість отримати такий досвід. Вчителі у школі #2 НАЙКРАЩІ!

    ВідповістиВидалити
  2. Жваво, цікаво й корисно для вчителя будь-якої спеціалізації. Щиро вдячна колегам за подарований досвід...

    ВідповістиВидалити