середа, 9 листопада 2022 р.

9 листопада - День української мови та писемності

    Мова - це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це - спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Під час повномасштабної війни, яку розпочала Росія проти України, українська мова- не тільки ознака національної ідентичності та громадянської позиції, а й інструмент боротьби з ворогом. Боронити свою країну від агресора можна не лише зброєю, а й словом.
    Усвідомлюючи величезне значення української мови для кожного громадянина нашої держави, учні та педагоги Костопільського ліцею №2 долучились до відзначення Дня української писемності та мови.

    Маленькі першокласники (класний керівник Перебенесюк Н.С.), що навчаються писати і читати, переглянули відеоролик про історію виникнення Дня української мови та писемності. Наймолодші ліцеїсти усвідомили, що наша мова, одна з наймилозвучніших мов світу, - це скарб народу, дізналися і про те, яка глибока її історія.
    До Дня української писемності і мови учні другого класу разом із креативною вчителькою Козак Ж.В. виготовили лепбук «Рідна мова в рідній Україні».




Учні 3-х класів (кл. керівники Козьмін А.В., Тимошик Ю.М.) взяли участь в мовній онлайн-грі. Діти із захватом складали прислів'я та приказки, розгадували кросворд та співали українських пісень.

    У 4-их класах (кл.керівники Давидчук Т.Ф., Ковтун І.А.) пройшов аукціон знань «Плекаємо мову». Під час онлайн-заходу учні продемонстрували своє знання рідної мови. Повагу до всього українського засвідчили оберегом-вишиванкою та символікою. А ще четвертокласники усвідомили, що потрібно і надалі розвивати та збагачувати свою мову, шанувати її та оберігати, мов коштовний скарб.




    Класні керівники сьомих класів Киріша І.П., Курганова О.В. запропонували ліцеїстам перевірити власні знання з української мови у цікавій та захопливій формі, виконавши завдання, розмішені на інтерактивному плакаті. Отже, на семикласників чекали такі активності: загадка "Хто ця особа?", перегляд відео до Дня української мови та писемності, командна гра "Знавці української мови".


    Учні 10-А класу (класний керівник Олійник А.В.) працювали над різноманітними цікавими завданнями інтерактивного аркушу до Дня української писемності та мови.


    В 11-Б клас (кл. керівник Козачок Л.В.)  проведено онлайн-розмову в колі "Українська мова як чинник національної безпеки" . Під час обговорення теми учні наводили аргументи  споконвічної агресії Росії проти України на прикладі сьогодення та тернистого життєвого шляху легенди України Василя Стуса. Старшокласники зробили  висновок, що українська мова чарівна, милозвучна та багатостраждальна. Вона є один із символів нашої держави. Ворог  нищив, притискав нашу рідну мову, щоб  виставити нас меншовартісними та позбавити незалежності.
    Дидактичну мозаїку із різноманітних заходів створили учителі української мови та літератури Кедрук С.М., Фесюк Н.Є., Симонець Н.В.
    Ставши учасниками інтелектуальної гри "Мовні цікавинки" п'ятикласники НУШ та учні 6-х класів змагалися в кмітливості, знанні мови та її секретів у наступних конкурсах: "Відгадайте загадки", "Знайдіть фразеологічну пару - синонім", "Брейн-ринг". Цікавими були і завдання з підбору антонімів до слів, розшифрування прислів'їв за QR-кодами, за допомогою жестів передати зміст фразеологізмів, дібрати до запозичених слів українські відповідники; позмагатися у промовлянні скоромовок.
    Восьмикласники мають змогу виконати завдання фотоквесту «Мова - ДНК нації» впродовж тижня (гра розпочалася в середу, 9 листопада). Щодня діти виконуватимуть одне із завдань та надсилатимуть його вчителю.
    Найактивніших учасників квесту та переможців чекають дипломи та винагорода.



    Окрім того, учні 8 та 9 класів переглянули дайджест "Цікаве про українську мову".
    Також дев'ятикласники під час онлайн-уроків з української мови написали диктант "Гімн Перемоги".


    Учні 7-х класів, взявши участь у вікторині "Магія рідного слова", переконалися, що рідне слово - то краса нашого життя, наше майбутнє.
    Учні 10-х класів переглянули відеоурок-презентацію про те, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширили знання про виникнення української писемності, красу і багатство рідної мови.
    Учні 11 класу в інтелектуальній грі "Знавці української мови" продемонстрували свої знання, кмітливість, швидкість мислення, спостережливість.

    Учителі, учні, працівники Костопільського ліцею №2, як і всі українці, 9 листопада, у День української писемності та мови, долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч текст читала народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Зміст диктанту, автором якого є письменниця і режисерка Ірина Цілик, торкнувся струн душі кожного українця своєю щирістю та актуальністю.







    На жаль, через повномасштабне вторгнення ворога на наші землі поки що усі ці заходи можливі лише у онлайн форматі. Ключовими тут є слова «поки що». Перечитаємо, перепишемо, переосмислимо, переможемо!

Немає коментарів:

Дописати коментар