пʼятниця, 22 грудня 2023 р.

Вітаємо переможців олімпіад

    Обдарована молодь – золотий запас нації, її інтелектуальна еліта. Завдання нашого ліцею – створити умови, що забезпечують виявлення та розвиток обдарованих дітей і підтримувати новітні таланти.
    Участь у предметних олімпіадах – одна з активних форм роботи з обдарованими та здібними дітьми. Підготовка до них розпочинається з перших днів і триває упродовж навчального року. Учні опрацьовують велику кількість додаткової літератури, отримують групові та індивідуальні консультації педагогів. Головною метою олімпіад є гармонійний розвиток особистості, створення мотивації для саморозвитку та самореалізації всіх учасників освітнього процесу. Радіємо успіхам наших учнів та вчителів! Напередодні закінчення І семестру підбиваємо підсумки та відзначаємо призерів ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Вітаємо призерів

- з історії: Полікарчук В., 8-Б клас - I місце, Фінчук О., 9-А клас - III місце (учитель Ушакова О.Ю.), Савчук В., 11-А клас- III місце (учитель Бородавка Л.В.);

- з математики - Хливнюк Д., 9-А клас - II місце (учитель Ковальчук О.М.);

- з біології - Полікарчук В., 8-Б клас - II місце (учитель Курганова О.В.), 
  Фінчук О., 9-А клас - III місце, Єленець А., 11-Б - III місце (учитель Пшенко Л.В.);

- з англійської мови- Полікарчук В., 8-Б клас - III місце (учитель Кравчук І.Я.);

- з інформаційних технологій - Полікарчук В., 8-Б клас - II місце (учитель Олійник А.В.);

- з фізики - Хливнюк Д., 9-А клас- III місце, Кальчук А., 7-А клас - III місце 
(учитель Козачок Л.В.);

- з української мови -Полікарчук В., 8-Б клас - III місце (учитель Кедрук С.М.), Колтун Д., 7-Б клас (учитель Фесюк Н.Є.).


У II етапі Міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика Атанасова Д., 6-Б клас (учитель Симонець Н.В.) виборола III місце.
Дякуємо учителям за плідну працю, підготовку учнів до олімпіад та конкурсів.

понеділок, 11 грудня 2023 р.

Про Національний тиждень читання

    4 грудня стартувала Всеукраїнська акція "Національний тиждень читання", яку ініціював Український інститут книги. Бібліотека нашого ліцею також долучилася до проведення цьогорічної акції під гаслом "Бути своїми". Упродовж тижня в книгозбірні прийшла низка літературних заходів у різних форматах.
    Розпочався тиждень літературним портретом "Художній світ М.Хвильового", присвяченим 130-річчю від дня народження. Учні 11-А класу познайомилися з видатною постаттю - українським прозаїком, поетом, політичним діячем, одним із основоположників пореволюційної української прози, дізналися цікаві факти з життя М.Хвильового, аналізували творчий доробок письменника.


    П'ятикласники прослухали бесіду "Книжкова закладка- для розуму та рук зарядка". Завідувачка бібліотекою Захожа А.В. розповіла, що таке закладка, як нею користуватися та які є види закладок. Антоніна Валеріївна натхненно мотивувала дітей бережливо ставитись до книги. Учні продемонстрували свої творчі здібності - робили та розмальовували закладки. Усі отримали задоволення від роботи та подарунок-закладку.



    Читання - основа життя самобутньої освідченої нації, гарна ідея для дозвілля, необхідність на шляху професійного зростання і соціальної адаптації. Завідувачка бібліотекою провела бесіду-обговорення "27 причин читання" з учнями 6-Б класу. Діти дізналися багато цікавої і нової інформації про користь читання.


    Учні першого класу завітали до бібліотеки на пізнавально-оглядову екскурсію "Чарівний світ книги", мета якої залучити ліцеїстів до читання, виховати любов до книги та вчити бережливого ставлення.. Антоніна Валеріївна розповіла про походження слова "бібліотека", про цікаві книги та журнали, які є в книгозбірні. Захопила дітей і літературна програма, яка включала в себе вікторини, загадки, прислів'я та приказки про книгу.



    Свої здібності та увагу мали змогу проявити учні 4-Б класу під час спільної роботи. Вони розмальовували плакат "Добре робиш, якщо читаєш книги. Звикай читати". Веселі посмішки та гарний настрій панували під час творчої майстерки. На завершення, отримавши логічне завдання, діти складали вислови відомих письменників про книги та читання.




    Упродовж тижня в книгозбірні діяла виставка-бібліофреш "Чарівний світ книжковий", де учні вибирали собі книги на будь який смак .

    Національний тиждень читання пройшов пізнавально та інформативно, закликаючи учнів до бібліотеки та читання.

неділя, 10 грудня 2023 р.

«Яка ти козачка, який ти козак – йдемо вперед і ніколи назад!»

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
В ріднім краї панувати не дамо нікому!
    
    Під таким девізом нещодавно у ліцеї відбувся захід «Яка ти козачка, який ти козак», приурочений до Дня Збройних Сил України. Подія проходила у форматі інтелектуально-розважального шоу та стала можливою завдяки спільним зусиллям керівників дев’ятих класів: Пшенко Людмили Василівни (9-А ) та Ковальчук Оксани Михайлівни (9-Б). Дійство проходило в атмосфері дружнього азарту та гумору, проте сигнал повітряної тривоги нагадав про воєнний час і всі учасники перейшли в укриття. Незважаючи ні на що, як справжні нащадки козацького роду, діти та вчителі продемонстрували єдність та незламність українського духу та виявили бажання все-таки завершити змагання наступного дня. Цей захід буде занесено у "Книгу рекордів ліцею", яка зберігається у музеї закладу, як такий, що тривав в цілому майже добу та відбувався у дві дії із антрактом тривалістю майже 22 з половиною години.
    
    Гумором, інтелектом, силою, спритністю, творчими здібностями мірялися не лише козаки, але й козачки із команд «Костопільська січ» та «Нащадки козацької слави», а в якості балів отримували блакитно-жовті прапорці.
  Тужлива мелодія пісні «Мій човен», виконаної акапельно, занурила глядачів в історичну атмосферу, торкнулися серця звуки бандури та перенесли усіх присутніх у часи гетьманщини. Багато маловідомих цікавих історичних фактів глядачі дізналися, коли команди «приміряли історичні костюми» Івана Сірка та Дмитра Вишневецького. Дев’ятикласники продемонстрували інтелектуальні здібності та за одну хвилину блискавично давали відповіді на питання козацької та військової тематики. Багато позитивних емоцій викликав конкурс «Хто швидше зварить козацький куліш»: із запропонованих інгредієнтів козачки наввипередки готували страву та заправляли її справжніми шкварками. Показали гарт козацького духу під час силового поєдинку «Козацький армреслінг» найсильніші хлопці-спортсмени із обох команд. Також глядачі з цікавістю спостерігали за веселою метушнею на сцені під час конкурсу на спритність «Збери літери»: потрібно було не лише знати відповідь на питання, а й вибудувати її буквами, прикріпленими на грудях та спинах учасників. А родзинкою заходу стали сучасні інтерпретації на тему славнозвісного «листа турецькому султану», проте в якості адресата вже виступив сучасний президент раші – путін. До речі, гострого слівця для нього козаки вже не пошкодували!













    Переможців та переможених під час змагань не виявилось, бо перемогла дружба. А по закінченні дійства всіх присутніх у залі пригостили запашними козацькими пирогами.

четвер, 7 грудня 2023 р.

Українська хустка - оберіг із маминих долонь

Хустка – крила над батьківським краєм.
Вона барви ввібрала у себе – усі.
Зустрічайте це диво Вкраїни
Гарну хустку – у всій її пишній красі.

    День української хустки – це неофіційне свято, яке започаткували в 2019 році на Вінничині і його підтримали українки всього світу. Таким чином з’явилось нове народне свято – Всесвітній день української хустки, яке відзначають 7 грудня. Започатковане свято з метою, аби об’єднати дівчат та жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Цього дня у нашому ліцеї вже традиційно проходить флешмоб «Зроби фото з хусткою»




























    На уроці інформатики (вчителі Лук'яненко Б.А., Олійник А.В.) під час вивчення теми "Схеми в текстовому документі" учні 6-Б класу розмальовували українські хустки з квітковим орнаментом та зробили з них фотоколаж.